Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Autisti krskany centrum pomoc mesto nitra.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.nitra.sk
9. apríla 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Svetový deň povedomia o autizme priniesol tento rok aj nové centrum pomoci v Dolných Krškanoch

Vždy na začiatku apríla je Svetový deň povedomia o autizme. V Nitre si ho pripomínali viaceré inštitúcie a mnohé z nich spájali svoje sily, aby rôznym spôsobom pomohli znevýhodneným deťom a ich rodinám.

Svetový deň povedomia o autizme si pripomíname vždy 2. apríla, tentokrát bol v Nitre spojený aj so slávnostným otvorením Zariadenia sociálnych služieb Lienka. Nové miesto pre autistov vzniklo v nevyužívanom priestore v Dolných Krškanoch. Vďaka mestu a pomoci sponzorov tu vznikla nová a zrekonštruovaná klubovňa vybudovaná rodičmi Klubu autistických detí v Nitre.

Plánujú tu poskytovať pomoc klientom v rôznych oblastiach. S poskytovaním sociálnych služieb ambulantnou formou pre maximálne 12 osôb sa začne 1. mája. Zariadenie bude určené najmä pre autistov, ktorí už ukončili vzdelávací proces. Pomoc v tomto centre bude zameraná na posilnenie budovania samostatnosti klientov zariadenia. „Chceme ich naučiť aj praktickým veciam, kde je pošta, či obchod, alebo ako narábať s peniazmi – aby boli v rámci možností čo najviac sebestační, “ povedala Vlasta Kĺbiková, vedúca zariadenia.

Informácie dopĺňa mestská a krajská poslankyňa a tiež predsedníčka sociálnej komisie Anna Šmehilová: „Som nesmierne rada, že sa v Nitre rozširuje sieť ambulantných sociálnych služieb pre ľudí s autizmom. Klientom zariadenia bude poskytovaná aj prepotrebná sociálna rehabilitácia odbornými a kvalifikovanými pracovníkmi, ktorí majú skúsenosti s prácou s ľuďmi s autizmom, čo považujem za nesmierne zásadné. Súčasne sa teším, že rodičia týchto častokrát veľkých detí dostanú priestor zamestnať sa, keďže o ich deti bude dobre postarané.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X