Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Feeding the poor to hands of a beggar. Poverty concept
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
29. novembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF Diskusia()

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre absolvovali prednášku o problematike bezdomovectva

Študenti Katedry sociálnej práce a sociálnych vied UKF sa zúčastnili v pondelok 26. novembra, v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, prednášky na tému Riešenie problematiky bezdomovectva na Slovensku.

Prednášku viedol štatutárny zástupca občianskeho združenia Stopa Slovensko Mgr. Pavol Sabela s kolegyňou Mgr. Martinou Pisárovou. Pracovníci občianskeho združenia sa dlhodobo venujú riešeniu problémov osôb bez prístrešia a svojimi aktivitami sa zameriavajú najmä na proces osamostatnenia sa klientov a na ich úspešnú pracovnú rehabilitáciu.

Hostia podujatia predstavili študentom konkrétne činnosti v pomoci osobám bez prístrešia a predstavili prístupy, ktoré sa im osvedčili ako efektívne pri riešení najmä dlhodobo trvajúceho stavu bezdomovectva u konkrétnych klientov. Študentov ich prednáška zaujala, nakoľko hostia zaujímavou prezentáciou vzbudili u nich záujem dozvedieť sa viac informácií o sociálnej práci s touto cieľovou skupinou klientov.

Činnosť občianskeho združenia študentov zaujala do takej miery, že niektorí z nich sa rozhodli zrealizovať nastávajúcu odbornú prax práve v tomto občianskom združení.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X