Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Feeding the poor to hands of a beggar. Poverty concept
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
29. novembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUKF Diskusia()

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre absolvovali prednášku o problematike bezdomovectva

Študenti Katedry sociálnej práce a sociálnych vied UKF sa zúčastnili v pondelok 26. novembra, v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít, prednášky na tému Riešenie problematiky bezdomovectva na Slovensku.

Prednášku viedol štatutárny zástupca občianskeho združenia Stopa Slovensko Mgr. Pavol Sabela s kolegyňou Mgr. Martinou Pisárovou. Pracovníci občianskeho združenia sa dlhodobo venujú riešeniu problémov osôb bez prístrešia a svojimi aktivitami sa zameriavajú najmä na proces osamostatnenia sa klientov a na ich úspešnú pracovnú rehabilitáciu.

Hostia podujatia predstavili študentom konkrétne činnosti v pomoci osobám bez prístrešia a predstavili prístupy, ktoré sa im osvedčili ako efektívne pri riešení najmä dlhodobo trvajúceho stavu bezdomovectva u konkrétnych klientov. Študentov ich prednáška zaujala, nakoľko hostia zaujímavou prezentáciou vzbudili u nich záujem dozvedieť sa viac informácií o sociálnej práci s touto cieľovou skupinou klientov.

Činnosť občianskeho združenia študentov zaujala do takej miery, že niektorí z nich sa rozhodli zrealizovať nastávajúcu odbornú prax práve v tomto občianskom združení.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X