Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dobrovolnictvo-pomoc-nitra-podpora-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: GettyImages
3. februára 2020 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skMesto Nitra Diskusia()

Srdce na dlani – ocenenie za obetavú prácu dobrovoľníkov

Podujatie sa uskutočnilo už po deviatykrát. Ceny boli udelené počas galavečera v Synagóge

Ocenenie je výsledkom spolupráce mesta Nitry a Nitrianskeho centra dobrovoľníctva. V 36 nomináciách bolo na cenu navrhnutých až 70 dobrovoľníkov. Ich prínos spočíva nielen v dobrovoľníctve, ale aj vo veľkej ochote pomáhať a spoločensky sa angažovať. Ocenených bolo dovedna 19 dobrovoľníkov.

Široké spektrum dobrovoľníckych aktivít

Cena Srdce na dlani bola, v tomto roku, udelená v siedmich kategóriách: oblasť výchovy a vzdelávania; práca s deťmi a mládežou; najlepší dobrovoľník do 18 rokov; sociálna a zdravotná oblasť; kultúra; oblasť športu. Svoje miesto si tu našla aj úplne nová kategória – škola priateľská k dobrovoľníctvu, v rámci ktorej bola cena udelená ZŠ kráľa Svätopluka. Srdce na dlani nemá byť len obyčajným ocenením, ale aj snahou o zviditeľnenie usilovných a húževnatých ľudí, ktorí sú pre dobrovoľníctvo zanietení a pomáhajú tak svojmu okoliu.

Prítomný je aj vzdelávací aspekt

Cieľom jednotlivých ročníkov oceňovania dobrovoľníkov nebolo len samotné udelenie ceny. Dôraz sa kladie aj na zviditeľnenie ocenených nominantov a priblíženie ich nezištnej pomoci. Aspekt dobrovoľníctva a jeho význam pre spoločnosť je každoročne pripomínaný širokej verejnosti, laickej aj odbornej. Schopnosť pomáhať sa vštepuje deťom už v materských a základných školách. Mnohé vzdelávacie inštitúcie sa dobrovoľníctvu dokonca aj priamo venujú. V znamení spomenutých aspektov sa niesol aj celý galavečer.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X