Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
006 1dx_6286_20181025_1375210804.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.ukf.sk
30. októbra 2018 Zaujímavosti od NitraDen.skUKF.sk Diskusia()

Rektor UKF prijal veľvyslankyňu Indonézie

Dňa 25. októbra rektor Univerzity Konštantína Filozofa prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. prijal veľvyslankyňu Indonézskej republiky. J. E. Adiyatwidi Adiwoso Asmady sprevádzala pani Lely Mailiani, ktorá na ambsáde pôsobí ako Counsellor for Information and Cultural Affairs.

Rektor UKF profesor Libor Vozár informoval pani veľvyslankyňu o možnostiach štúdia na našej univerzite a predstavil jej všetky fakulty. PhDr. Martina Pavlíková, PhD. informovala pani veľvyslankyňu o možnostiach medzinárodných mobilít v rámci projektu Erasmus+.

Pani veľvyslankyňa prejavila záujem o spoluprácu Indonézie s našou univerzitou a ponúkla pre pedagógov UKF možnosť získania štipendia v Indonézii v rámci programu Darmasiswa, ktorý je zameraný na podporu rozvoja kultúry a umenia. Okrem možnosti spolupráce našej univerzity s Indonéziou v oblasti kulturológie, turizmu, etnológie, umenia, filozofie a náboženských štúdií pani veľvyslankyňa ponúkla rektorovi UKF aj spoluprácu v rámci vedeckého výskumu v oblasti klimatických zmien, biodiverzity, ekonómie a biológie.

003 1dx_6277_20181025_1007836871 1.jpg
www.ukf.sk

Zároveň ponúkla osobnú asistenciu pri nadväzovaní medzinárodných vzťahov s univerzitami v Indonézii. Na pracovnom stretnutí sa zúčastnila aj prof. PhDr. Zuzana Beňušková, CSc. z Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF. Prof. Zuzana Beňušková informovala pani veľvyslankyňu o svojich aktivitách v Indonézii, darovala pani veľvyslankyni vlastnú knižnú publikáciu Cultural Heritage of Slovakia, Folk Culture a tiež načrtla možné formy spolupráce v oblasti etnológie a folkloristiky, čo pani veľvyslankyňa s potešením prijala.

Na záver stretnutia pani veľvyslankyňa pozvala predstaviteľov UKF na ďalšie rokovania o vzájomnej spolupráci do priestorov ambasády v Bratislave. Zároveň rektora UKF informovala o pravidelných kultúrnych podujatiach ambasády Indonézskej republiky v Bratislave, na ktoré srdečne pozvala pedagógov a študentov UKF.

001 1dx_6270_20181025_1269013095.jpg
www.ukf.sk

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X