Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
21. júla 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Priemyselný park Nitra-Sever čakajú zmeny

Priemyselný park Nitra–Sever pri Dražovciach chce mesto do konca roka prepojiť s rýchlostnou cestou R1 a zároveň by mohla jeho časť prejsť do vlastníctva štátu.

„Pripravujeme veľkú investíciu, ktorá prepojí priemyselný park Sever s rýchlostnou cestou, aby sme odľahčili nákladnú dopravu, ktorá ide z Nitry smerom na Dražovce. Zainvestuje to spoločnosť MH Invest a peniaze sú už na účte mesta. Našou snahou je, aby sme to zrealizovali čím skôr, aj keď rokujeme aj o tom, že by sa to prepojilo ešte s Párovskými lúkami, kde plánujeme vybudovať ďalšiu obytnú zónu,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč. Ako dodal, prepojenie priemyselného parku s R1 by malo byť hotové už tento rok. Peniaze na účte mesta sú vo výške vyše troch miliónov eur. Prípravu prác a verejné obstarávanie v tomto prípade zabezpečuje spoločnosť MH Invest, ktorá je dcérskou spoločnosťou Ministerstva hospodárstva SR.

Ďalšou zmenou v najväčšom nitrianskom priemyselnom parku by mohla byť zmena vo vlastníctve, čo by prinieslo rýchlejšie rokovania s novými investormi. „Mala prísť veľká investícia do časti priemyselného parku, ktorý síce patrí do katastra obce Lužianky, ale nakoniec z toho nič nebolo a investor odišiel do Čiech. Práve to však otvorilo diskusie s ministrom hospodárstva o tom, že by časť priemyselného parku Sever patrila štátu. To by zjednodušilo a urýchlilo rokovania s potenciálnymi záujemcami a zároveň by to pomohlo aj pri vybavovaní štátnej podpory,“ povedal Jozef Dvonč.

Primátor upozornil, že by to bol v tomto smere vzorový investičný park a stále je k dispozícii voľných ešte približne 250 hektárov. Približne 210 hektárov v súčasnosti patrí spoločnosti Nitra Invest a v jedenástich firmách je tu zamestnaných takmer 3 500 ľudí. Mesto tu zabezpečuje dopravu a ďalšie služby. Podľa primátora Jozefa Dvonča je situácia v priemyselnom parku Nitra-Sever v súčasnosti stabilizovaná, ďalšie pracovné miesta by tu dokonca ešte mohli pribudnúť. „Rokovali sme s jednou nemeckou firmou, ktorá by mala záujem o priestory bývalej spoločnosti Daidong, ktorá v parku s výrobou skončila, ale ešte nie je nič potvrdené,“ dodal primátor Jozef Dvonč. V Nitrianskom kraji je aktuálna miera nezamestnanosti 11,68 percenta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X