Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Titrans.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: zámer investora

Do priemyselného parku pri Nitre sa chystá ďalšia firma, takýto je jej zámer

V priemyselnom parku by mala čoskoro pribudnúť ďalšia firma, takéto sú jej zámery.

V rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie sa objavil zámer investora, ktorý chce pri Nitre vybudovať „TITRANS Projekt Nitra“. Ako sa uvádza v zámere, účelom je výroba ľahkého strojárenského, drevospracujcúeho, servisno-službového priemyslu, skladovania a predaja najmä spojovacieho materiálu a komponentov a kompletizácii a servisne výčapných zariadení.

Pribudnúť by mala novostavba vrátnice, administratívno-sociálnej budovy, výrobno-skladovej haly a s ňou súvisiacich inžinierskych sietí, areálových obslužných komunikácií, parkovacích a spevnených plôch ako aj realizácia zelene (sadových a vegetačných úprav).

Navrhovaná investícia má byť umiestnená v katastrálnom území Dražovce, mimo zastavaného územia obce, konkrétne v priemyselnom parku Jaguar Land Rover.

„Predmetom tohto zámeru, určeného na posúdenie jeho vplyvov na životné
prostredie v danej lokalite, je výstavba a následná prevádzka výrobno-skladovej haly spolu
s jej príslušným technologickým vybavením, administratívnymi a sociálnymi priestormi,
skladovacími priestormi, priľahlou infraštruktúrou a vegetačnými a sadovými úpravami,“ spresnil investor, ktorým je TITRANS Tinbor Ballabáš, s.r.o.

Hlavným predmetom výroby je výroba drevených paliet v rámci služieb autoumývareň, autoservis a pneuservis a kompletizácia a servis výčapných zariadení, skladovanie a predaj spojovacieho materiálu materiálu a komponentov.

„Celkový projekt stavby (investície) bude rozdelený na výrobno-halovú časť, časť
zázemia (administratívne priestory a pod.), priľahlú infraštruktúru (parkovacie plochy,
spevnené plochy, rozvodné siete a pod.) a okolité terénne a vegetačné úpravy. Celková rozloha navrhovanej činnosti predstavuje približne 28 415 metrov štvorcových,“ píše sa v zámere.

Predpokladaný začiatok výstavby je naplánovaný na marec 2019 a ukončenie výstavby v tom istom mesiaci i roku (marec 2019). Spustenie prevádzky by následne malo byť v júli 2019.

Autoservis a pneuservis pre nákladné a osobné vozidlá, ktorý chce spoločnosť prevádzkovať, bude situovaný vo výrobno-skladovej hale. Prevádzka by mala byť 6 dní v týždni, pričom uvažovaná pracovná doba je od 8.00 do 17.00 h.

Celkové náklady plánovanej investície na výstavbu sú odhadom investora 2,5 milóna eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X