Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Titrans.jpeg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: zámer investora

Do priemyselného parku pri Nitre sa chystá ďalšia firma, takýto je jej zámer

V priemyselnom parku by mala čoskoro pribudnúť ďalšia firma, takéto sú jej zámery.

V rámci posudzovania vplyvov na životné prostredie sa objavil zámer investora, ktorý chce pri Nitre vybudovať „TITRANS Projekt Nitra“. Ako sa uvádza v zámere, účelom je výroba ľahkého strojárenského, drevospracujcúeho, servisno-službového priemyslu, skladovania a predaja najmä spojovacieho materiálu a komponentov a kompletizácii a servisne výčapných zariadení.

Pribudnúť by mala novostavba vrátnice, administratívno-sociálnej budovy, výrobno-skladovej haly a s ňou súvisiacich inžinierskych sietí, areálových obslužných komunikácií, parkovacích a spevnených plôch ako aj realizácia zelene (sadových a vegetačných úprav).

Navrhovaná investícia má byť umiestnená v katastrálnom území Dražovce, mimo zastavaného územia obce, konkrétne v priemyselnom parku Jaguar Land Rover.

„Predmetom tohto zámeru, určeného na posúdenie jeho vplyvov na životné
prostredie v danej lokalite, je výstavba a následná prevádzka výrobno-skladovej haly spolu
s jej príslušným technologickým vybavením, administratívnymi a sociálnymi priestormi,
skladovacími priestormi, priľahlou infraštruktúrou a vegetačnými a sadovými úpravami,“ spresnil investor, ktorým je TITRANS Tinbor Ballabáš, s.r.o.

Hlavným predmetom výroby je výroba drevených paliet v rámci služieb autoumývareň, autoservis a pneuservis a kompletizácia a servis výčapných zariadení, skladovanie a predaj spojovacieho materiálu materiálu a komponentov.

„Celkový projekt stavby (investície) bude rozdelený na výrobno-halovú časť, časť
zázemia (administratívne priestory a pod.), priľahlú infraštruktúru (parkovacie plochy,
spevnené plochy, rozvodné siete a pod.) a okolité terénne a vegetačné úpravy. Celková rozloha navrhovanej činnosti predstavuje približne 28 415 metrov štvorcových,“ píše sa v zámere.

Predpokladaný začiatok výstavby je naplánovaný na marec 2019 a ukončenie výstavby v tom istom mesiaci i roku (marec 2019). Spustenie prevádzky by následne malo byť v júli 2019.

Autoservis a pneuservis pre nákladné a osobné vozidlá, ktorý chce spoločnosť prevádzkovať, bude situovaný vo výrobno-skladovej hale. Prevádzka by mala byť 6 dní v týždni, pričom uvažovaná pracovná doba je od 8.00 do 17.00 h.

Celkové náklady plánovanej investície na výstavbu sú odhadom investora 2,5 milóna eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X