Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra hrad logo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA, nitra.sk
25. júna 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Pri kandidatúre na Európske mesto športu budú Nitre pomáhať športové osobnosti

Pri kandidatúre na titul Európske mesto športu 2018 budú Nitre pomáhať viaceré osobnosti slovenského športu. Ambasádormi by sa mali stať Dušan Milo, Marek Kardoš, Ľubomír Moravčík, Tibor Hlavačka, Jozef Husárik, Lukáš Baláži a po mediálnej stránke má projekt podporiť Peter Varinský.

„Pracovné stretnutie s ambasádormi sa uskutočnilo 9. júna, kde všetci oslovení vyjadrili podporu projektu,“ píše sa v informatívnej správe o kandidatúre mesta Nitry na titul Európske mesto športu 2018, ktorú predkladá primátor Jozef Dvonč na mestské zastupiteľstvo 29. júna.

Mesto v máji zorganizovalo súťaž na logo kandidatúry. Víťazné logo tvorí ruka s prstami v tvare V, čo symbolizuje víťazstvo. Tvar loga vychádza zo siluety Nitrianskeho hradu, je v ňom teda ukrytá aj symbolika mesta. O udelení titulu Európske mesto športu rozhoduje Asociácia európskych miest športu (ACES Europe). Titul získali už dve slovenské mestá – v roku 2016 ním boli Košice a v roku 2017 ním je Banská Bystrica.

Primátor Jozef Dvonč verí, že v roku 2018 získa tento titul Nitra, z ktorej pochádzajú mnohé športové osobnosti ako atlét a olympijský víťaz Matej Tóth, majstrovské tímy hokejistov, basketbalistov, volejbalistov a futbalové talenty.

„Rok 2018 bude patriť hlavne športu a jeho propagácii. Mesto chce svojimi aktivitami prilákať aj ľudí, ktorí nešportovali alebo športovali len zriedkavo. Týmto titulom by sme chceli zviditeľniť mesto doma aj v zahraničí,“ uviedol Dvonč. Hodnotiaca komisia navštívi Nitru v dňoch 15. – 17. septembra, výsledok hodnotenia bude známy do dvoch týždňov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X