Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sport nitra deti podpora mesto park.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Detská Tour Petra Sagana Zdroj: www.nitra.sk
25. januára 2019 Šport Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra podporuje športové aktivity základných a materských škôl a vytvára aj benefity pre športové kluby

Podpora športovania na základných a materských školách je pre mesto prioritou, pretože tak sa deti stávajú zdravšími a aktívnejšími i do svojho ďalšieho života. A ako mesto športu, samozrejme, nezabúda ani na športové kluby.

Vedieť korčuľovať, plávať, či správne udrieť tenisovou raketou, sa naučili deti, ktoré sa zapojili do aktivít Európskeho mesta športu. K téme sa vyjadrila riaditeľka Materskej školy Dolnočermánska Renáta Plevková: „V materských školách sa vždy kládol a aj dáva veľký dôraz na pohybové a športové aktivity, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou detí predškolského veku. Nemyslím si, že by sa viac športovalo v materských školách, ako bežne. Skôr si myslím, že sme na to, že Nitra získala titul EMŠ 2018 patrične hrdí a deťom sa snažíme pri rôznych športových aktivitách a akciách to zdôrazniť, čím si myslím, že ich dostatočne motivujeme k vyšším výkonom a snahe zapojenia sa do športu. Pre deti sú športové a pohybové aktivity prirodzené a snažia sa s nadšením do nich zapájať.

Mesto tiež zakúpilo gymnastické a loptové vybavenie na materských a základných školách. Zorganizované boli aj rozmanité podujatia pre škôlkarov. „V rámci spolupráce s mestom sme sa zapojili do športovej olympiády a podujatia v Mestskej hale na Klokočine. Všetky materské školy majú rehabilitačno- molitanové a gymnastické zostavy,“ dodáva Renáta Plevková.

Benefity pre kluby

V minulom roku pokračovala aj podpora športových klubov. Mesto Nitra vlani vyčlenilo 629-tisíc eur na podporu športu. Financie boli rozdelené medzi 88 športových klubov, úspešných bolo 159 žiadostí.

Subvencia pre kluby bola aj preplatením výdavkov na prenájmy za skoro 210-tisíc eur. Profesionálne kluby boli podporené sumou skoro 158-tisíc eur, mládežníci dostali takmer 170-tisíc eur.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X