Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Sport nitra podpora mesta aktivity sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: SITA
25. januára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk Diskusia()

Minuloročná bilancia Nitry – Európskeho mesta športu: Konalo 350 podujatí, do ktorých sa zapojili tisíce rekreačných športovcov

Hlavným cieľom Nitry – Európskeho mesta športu 2018 bolo zapojenie všetkých vekových kategórií do športových aktivít.

Podľa aktuálnych čísel sa v Nitre konalo 350 športových podujatí. Zapojili sa do nich tisíce rekreačných športovcov. Organizácia športových podujatí bola mestom podporená finančnou čiastkou takmer 45-tisíc eur. O každé podujatie bol zo strany verejnosti záujem, ale ten najväčší, takmer s 2 000 účasťou, zaznamenal Športový deň detí. Druhé miesto berie Pribinov pohár s 1 500 športovcami. Na Detskej Tour Petra Sagana, aj s trojnásobným majstrom sveta, súťažilo 700 detí.

Tradičné športové podujatia sa tiež uskutočnili v behu, atletických disciplínach, cyklistike, stolnom tenise, karate, šachu, korčuľovaní, gymnastike, futbale, plávaní a ďalších druhoch športov. Mestu sa tiež podarilo do Nitry prilákať športové podujatia s európskym či svetovým cvengom, napríklad majstrovstvá sveta v hokejbale juniorských kategórií, či preteky Okolo Slovenska aj s najlepším vrchárom Tour de France Julianom Alaphilippom, ktorý na podujatí zvíťazil.

Opravy športovísk

Mesto Nitra tiež vyvinulo aktivity s cieľom výstavby nových športovísk a opravami tých, ktoré potrebovali nevyhnutné investície. Dotácie boli nielen z mestského rozpočtu. Štát podporil v tejto oblasti mesto sumou 3,1 milióna eur.

Investície boli napríklad použité na rekonštrukcie štadiónov FC a ČFK Nitra, zimného štadióna, tenisových kurtov, telocvične na Hlbokej ulici, mestského kúpeľa, bazénov na letnom kúpalisku, Mestskej haly na Klokočine, tartanovej dráhy na ZŠ Beethovenova, hokejbalového ihriska a pri výstavbe cyklotrás.

Začala výstavba cyklotrás

K rekreačnému športovaniu neodmysliteľne patrí aj cyklistika. Chýbajúce a nové trasy budú doplnené. Trasy vzniknú na Wilsonovom nábreží, Dlhej ulici a na Borine. V tomto roku by mali byť dokončené štyri nové cyklotrasy, na ďalšie tri momentálne prebieha proces verejného obstarávania.

Samozrejme, pokračovať bude aj dotačná podpora vrcholového i mládežníckeho športu, organizovanie športových podujatí a investície do výstavby a rekonštrukcií športovísk.

Pripravené je tiež sprehľadnenie financovania športu a vypracovanie odbornej koncepcie športu. „Nechceme ublížiť športu, aj preto spracujeme novú koncepciu jeho financovania,“ uviedol na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva viceprimátor Nitry Daniel Balko s tým, že ak budú nové a aktuálne informácie, bude o nich mesto prostredníctvom svojich komunikačných kanálov včas informovať.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X