Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UKF v Nitre
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF - koláž Nitradeň
1. júla 2022 Správy Nitra od NitraDen.skukf.sk Diskusia()

Prezidentka Čaputová vymenovala do funkcie rektora UKF v Nitre, roky pôsobí na akademickej pôde

Prezidentka Zuzana Čaputová upozornila počas menovania rektorov na problém kvality vysokého školstva.

V marci sa konali voľby, v ktorých sa mal zvoliť nový rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (UKF) na funkčné obdobie 2022 – 2026. Zvíťazil doterajší rektor Libor Vozár.

Vo štvrtok 23. júna Vozára opätovne do funkcie zvolila prezidentka Zuzana Čaputová. Nové funkčné obdobie rektora sa začína v nedeľu 3. júla.

Vozár pôsobí roky na akademickej pôde. Predsedal Akademickému senátu, bol prorektorom pre rozvoj univerzity a dekan Fakulty prírodných vied UKF. Taktiež pôsobil ako predseda v Rade vysokých škôl či prezident Slovenskej rektorskej konferencie.

Prezidentka počas príhovoru upozornila na problém kvality vysokého školstva. „Diskusiu o kvalite vysokého školstva ešte vždy podmieňuje nutnosť riešiť ten najbytostnejší problém – ich finančné zabezpečenie. Na zásadnejšiu nápravu Slovensko nevyužilo časy relatívnej prosperity a bezpečia. Dnes prežívame obdobie, kedy našu ekonomiku nemilosrdne zasiahli dva roky pandémie a v súčasnosti zasa vojenská agresia Ruska proti Ukrajine. Do centra pozornosti sa dostávajú naliehavé otázky súvisiace s cenami energií, potravín, či dostupnosťou bývania,“ uviedla.

Mladí ľudia odchádzajú študovať do zahraničia, no mnohé faktory vieme ovplyvniť. Podľa prezidentky je dôležitá atmosféra v spoločnosti a školách, férovosť a dodržiavanie pravidiel. Finančné zabezpečenie je nutnou, no nie postačujúcou podmienkou pre skvalitňovanie škôl.

UKF v Nitre
Nový rektor UKF Libor Vozár a prezidentka Zuzana Čaputová.Foto: UKF

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X