Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra slnmiecko svetovy den prevencie tyrania a zneuzivania deti.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
23. novembra 2023 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Prezidentka bola v Nitre, podporila iniciatívu proti týraniu a zneužívaniu detí počas ich svetového dňa

Zamestnankyne Slniečka prezidentke zdôraznili potrebu efektívnejšej a lepšej podpory zo strany štátu.

V školách po celom Slovensku a v Česku každoročne desaťtisíce detí vzdávajú hold Svetovému dňu prevencie týrania a zneužívania detí prostredníctvom bubnovania. Týmto spôsobom sa snažia zvýšiť hlasitosť svojho hlasu, aby nikto už nezatváral oči pred násilím na deťoch, a aby ich hlas nebol podceňovaný.

Nedávno sa k tejto iniciatíve pridala aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, a to práve v Nitre. Navštívila špecializované Centrum Slniečko v blízkosti Nitry, ktoré poskytuje pomoc týraným a zneužívaným deťom. Vyjadrila obdiv a vďaku zamestnankyniam Slniečka, ktoré s veľkým srdcom, zanietením a nekonečnou silou pomáhajú deťom prekonávať bolesť a zranenia spôsobené ich vlastnými blízkymi.

Slniecko svetovy den prevencie tyrania a zneuzivania deti 1.jpg
Foto: www.facebook.com

Zamestnankyne Slniečka prezidentke zdôraznili potrebu efektívnejšej a lepšej podpory zo strany štátu. Jedným z ich návrhov je prepojenie právnych noriem a postupov, aby deti nemuseli opakovane vypovedať o traumatických skúsenostiach pred rôznymi inštitúciami.

Taktiež sme diskutovali o dôležitosti posilňovania prevencie a kultúrnych zmien, ktoré by znížili výskyt násilia v spoločnosti, vrátane zlepšovania schopností rodičov vychovávať deti bez fyzických trestov.

Slniecko svetovy den prevencie tyrania a zneuzivania deti 2.jpg
Foto: www.facebook.com

Návrhy odborníkov a odborníčok z Centra Slniečko a ich partnera, organizácie Náruč, sú súčasťou výzvy adresovanej vláde. Tieto návrhy vychádzajú z bohatej praxe a zasluhujú si pozornosť vlády. Je naliehavé nezatvárať oči pred násilím na deťoch a podniknúť kroky smerujúce k prevencii a účinnej pomoci obetiam.

Nech je Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí príležitosťou na zamyslenie sa nad postojmi, a sústredenie sa na kroky, ktoré pomôžu vytvoriť bezpečné prostredie pre všetky deti.

Slniecko svetovy den prevencie tyrania a zneuzivania deti 3.jpg
Foto: www.facebook.com
Slniecko svetovy den prevencie tyrania a zneuzivania deti 4.jpg
Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X