Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
© Dispecer, web: imhd.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
© Dispecer, web: imhd.sk
30. novembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Pozrite sa ku akým zmenám cestovného poriadku v Nitrianskej MHD dôjde začiatkom decembra

Ku väčším alebo menším zmenám dochádza na všetkých linkách nitrianskej MHD.

Od nedele 9. decembra vstupuje do platnosti úprava cestovného poriadku MHD v Nitre. Na väčšine liniek dochádza len k drobným posunom časov odchodov vplyvom úpravy jazdnej doby alebo kvôli nadväznostiam na iné linky.

Linka 6

Spoj v pracovných dňoch o 7.06 hod. z Gorazdovej sa posúva na 7.01 hod. a bude zachádzať cez zastávku Vašinova.

Linka 8

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové priame spoje po trase tejto linky na zastávku Cintorín Mlynárce. Ponúkajú spojenie pre cestujúcich pracujúcich v 12-hodinových zmenách.

Z Gorazdovej ku Cintorínu Mlynárce budú premávať priame spoje o 5.10 a 17.10 hod., v opačnom smere od Cintorína Mlynárce na Gorazdovu spoje pôjdu o 6.17 a 18.17 hod.

Linka 17

Na spojoch odchádzajúcich z Priemyselného parku v pracovných dňoch po 14.00 a 18.00 hodine bude zastavovanie na zastávkach zmenené tak, aby došlo k rovnomernejšiemu obsadzovaniu autobusov cestujúcimi.

Pre zvýšenie kapacity bude na niektorých spojoch nahradený štandardný autobus kĺbovým autobusom presmerovaným z iných liniek.

Linka 18

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové priame spoje po trase tejto linky na zastávku Cintorín Mlynárce. Ponúkajú spojenie pre cestujúcich pracujúcich v 8-hodinových zmenách.

Zo Železničnej stanice k Cintorínu Mlynárce bude premávať priamy spoj o 7.31 hod., v opačnom smere od Cintorína Mlynárce na Železničnú stanicu spoj pôjde o 16.17 hod.

Linka 19

V dňoch školského vyučovania sa dopĺňajú nové spoje o 6.33 hod. zo Železničnej stanice do Janíkoviec a o 6.59 hod. z Janíkoviec na Železničnú stanicu.

Linka 22

V pracovných dňoch sa zriaďujú nové spoje o 4.30 a 12.26 hod. z Mlynáriec po Plastiku. Zriadenie týchto spojov súvisí so zavedením novej linky 23.

Ďalšie spoje sa pridávajú v pracovných dňoch o 18.11 hod. z Mlynáriec a smerom späť o 18.48 hod. od Plastiky. Ponúknu tak spojenie cestujúcim, ktorí pracujú do 18.00 hod.

Linka 23

Nová linka na trase:

PRIEMYSELNÝ PARK – Nábrežie mládeže – Centrum – ŽELEZNIČNÁ STANICA

(vybrané spoje pokračujú ďalej smer KRŠKANY, Plastika)

Linka plne nahrádza doterajšie spoje označované číslom 94. Vybrané spoje premávajú až do Krškán, ktoré tak získajú priame spojenie s Priemyselným parkom.

Predĺžené spoje budú vedené v pondelok až sobotu po 5.00 a 13.00 hod. od Plastiky do Priemyselného parku a po 14.00 a 22.00 hod. z Priemyselného parku do Krškán (po 22.00 hod. do Krškán len v pondelok až piatok).

Linka 27

Prvý ranný spoj do Nitry pôjde o 5 minút skôr. Cieľom je lepšia nadväznosť na prípojné spoje MHD do Priemyselného parku a diaľkové spoje do Bratislavy.

V pracovných dňoch popoludní sa z prevádzkových dôvodov posúvajú spoje z Nitrianskych Hrnčiaroviec do Nitry o 15.47 a 16.47 hod. o 10 minút skôr.

Linka 94

Posilové spoje pod týmto označením sú začlenené do novej linky 23. Dopravný podnik upozorňuje, že spoje linky 23, ktoré premávajú do/z Krškán, obsluhujú namiesto zastávky Železničná stanica Nitra zastávku Rázcestie Železničná stanica.

Linka 99

Doterajší spoj v dňoch školského vyučovania o 7.10 hod. z Kmeťovej na Šindolku bude zachádzať k Železničnej stanici. Zo zastávky Železničná stanica Nitra bude mať odchod o 7.23 hod. Vytvorí sa tým chýbajúce spojenie pre študentov SOŠ veterinárnej, ktorí do Nitry cestujú vlakom.

Zriadený bude aj krátky spoj opačným smerom – každý pracovný deň o 5.20 hod. od Železničnej stanice na Štúrovu. Spoj umožní cestujúcim z vlakov prestúpiť na prípoje MHD v zastávke Štúrova.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X