Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: NitraDen.sk, SH
16. septembra 2023 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Ponitrianske múzeum navštívi špeciálny pátrací tím, bude riešiť múzejné úlohy. Po prvý raz sa objaví aj nový maskot

Spoločne so slimákom môžete odhaľovať rôzne tajomstvá skryté za múrmi múzea. Slimák Kamil má totiž vo svojom domčeku ukryté celé múzeum.

Tím Ponitrianskeho múzea v Nitre sa rozšíril o nového člena kolektívu. Je ním maskot slimák Kamil, ktorý bude v novom školskom roku 2023/2024 detských návštevníkov sprevádzať
vzdelávacími a tvorivými aktivitami.

Slimák Kamil je veselý, priateľský a zároveň zvedavý. Vo svojom domčeku má ukryté celé múzeum. Autorkou návrhu maskota Ponitrianskeho múzea v Nitre je žiačka Základnej umeleckej školy v Šali Lianka Šmídová, ktorá úspešne tvorí pod vedením pána učiteľa Petra Fašánka.

Maskot múzea bude slávnostne uvedený do života vo štvrtok 21. septembra 2023 v spoločnosti školských kolektívov a partnerov múzea. Od 9.00 hod. špeciálne vytvorený pátrací tím, zložený z malých detektívov, na základe indícii nahliadne do priestorov vybraných expozícií a výstav, aby vyriešil zaujímavé múzejné úlohy.

Spolu s moderátorom a lektormi otvorí záhadnú truhlicu a zoznámi sa s maskotom múzea – slimákom Kamilom. Od 10.00 hod. bude program pokračovať na námestí pred múzeom, kde sa návštevníci programu dozvedia ako vlastne slimák Kamil vznikol. Moderátor spolu s autorkou návrhu a s deťmi privítajú slimáka Kamila a uvedú ho do života.

Tanečníci tanečnej školy N Dance Company z Nitry, ktorú vedie profesionálny tanečník Noro Grofčík, roztancujú návštevníkov podujatia a naučia sa spolu slimačí tanec. Pripravené sú aj tvorivé dielne so súťažnou hrou Po stopách slimáka Kamila. Účasť na tvorivých dielňach je spoplatnená a je na objednávku.

Program je vhodný pre žiakov 1. až 6. ročníka základných škôl, ale i deti materských škôl. Školské kolektívy sa počas školského roka môžu zapojiť aj do súťaže založenej na zbieraní pečiatok za podujatia, ktoré v múzeu navštívia a hrať tak o zaujímavé ceny.

Partnermi podujatia sú Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Nitra, Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, N DANCE COMPANY a spoločnosť F SOUND.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X