Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nelegalna praca kontrola.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: www.facebook.com
4. júla 2018 Správy NitraKrimi od NitraDeň.skwww.facebook.com Diskusia()

Polícia robila kontrolu, pri ktorej odhalila nelegálnu prácu, štyria cudzinci boli vyhostení

Polícia si posvietila na cudzincov, ktorí pracujú na Slovensku. Kontrola odhalila niekoľko nedostatkov a štyria z pracovníkov boli vyhostení. 

Ako informovala Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Facebook, nedávno prebehla kontrola, ktorá sa týkala odhalenia nelegálnej práce. „Policajti Oddelenia cudzineckej polície Policajného zboru Nitra v súčinnosti s Oddelením cudzineckej polície Policajného zboru Bratislava, Inšpektorátom práce Nitra a Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny zrealizovali bezpečnostno-represívnu akciu s cieľom odhalenia nelegálnej práce zo strany príslušníkov tretích krajín,“ píše sa v statuse na Facebooku.

Akcia priniesla výsledky, nakoľko počas jej konania bolo zistených 23 priestupkov v rámci úseku cudzineckého režimu. Tieto prípady sa riešili uložením blokovej pokuty, ktorá predstavovala celkovú sumu 1.150 EUR.

„OCP PZ Nitra vykonalo súčasne aj kontrolu v ubytovacom zariadení, kde boli fyzicky skontrolované všetky izby a všetci prítomní ubytovaní,“ spresňuje štátna polícia prostredníctvom informácie zverejnenej na sociálnej sieti.

Kontrola sa dotkla celkom štyroch štátnych príslušníkov Slovenskej republiky a desiatich cudzích štátnych príslušníkov. Ako uvádza polícia, štyria cudzí štátni príslušníci sa na našom území zdržiavali nepovolený čas. Konkrétne išlo o dvoch príslušníkov Čiernej Hory, jedného zo Srbska a jedného z Macedónska. Títo štyria pracovníci sa na území Slovenskej republiky zdržiavali nad rámec 90 dní v rámci akéhokoľvek 180 dňového obdobia. 

„Za neoprávnený pobyt boli administratívne vyhostení a bol im uložený zákaz vstupu na územie Slovenskej republiky a všetkých členských štátov na dobu jedného roka a určenou 15 dňovou lehotou na vycestovanie,“ uzatvára polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X