Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hornbach
Foto: archívne, EIA enviroportal.sk
4. mája 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Okresný úrad v Nitre prerušil správne konanie ohľadom výstavby obchodného centra Hornbach

Ako sa uvádza na portále, ktorý patrí pod Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, nedávno bolo prerušené správne konanie vo veci navrhovanej výstavby obchodného centra Hornbach v Nitre.

Podľa dokumentu dostupného na stránke enviroportal.sk prerušil Okresný úrad v Nitre (Odbor starostlivosti o životné prostredie) správne konanie pre navrhovateľa ATRIOS projektmanagement, s.r.o. Práve táto firma chce v Nitre vybudovať obchodné centrum Hornbach, pričom náklady na realizáciu majú dosiahnuť až 8-miliónov eur.

Navrhovaná investícia podliehala zisťovaciemu konaniu podľa § 29 zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Správne konanie bolo prerušené z dôvodu doplnenia potrebných dokladov, respektíve z dôvodu vysporiadania sa navrhovateľa so všetkými bodmi a pripomienkami.

Ako sa uvádza v dokumente: „Zároveň OÚ Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie vyzýva navrhovateľa, aby v lehote do 30 dní odo dňa doručenia tohto rozhodnutia o prerušení konania s prihliadnutím na požiadavky § 29 ods. 10 zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov predložil“ potrebné náležitosti.

Investor, ktorý má v úmysle vybudovať obchodné centrum Hornbach v Nitre, sa musí vysporiadať so všetkými bodmi a pripomienkami, ktoré k navrhovanej činnosti predložila verejnosť – Združenie domových samospráv – emailom zo dňa 23. apríla tohto roka. Pripomienky k navrhovanej činnosti zaslal a predložil aj rezortný orgán MDV SR.

K výstavbe zaslal svoje stanovisko taktiež Roman Cerulík, ktorý je účastníkom konania a svoje pripomienky doručil formou listu dňa 30. apríla 2018. Investor sa musí vysporiadať aj s jednotlivými pripomienkami, ktoré k navrhovanej činnosti podala dotknutá obec mesto Nitra.

Súčasne OÚ Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie upozorňuje na to, že ak v stanovenej lehote nedostatky podania nebudú odstránené, bude správne konanie v súlade s ustanovením § 30 ods. 1 písm. d) správneho poriadku zastavené,“ upozorňuje zverejnený dokument.

„OÚ Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie na základe žiadosti ATRIOS projektmanagement, s.r.o., Vajnorská 100/A, 851 04 Bratislava, IČO: 50 524 488, o vykonanie zisťovacieho konania navrhovanej činnosti „Obchodné centrum HORNBACH Nitra“ zo dňa  29.03.2018 zn. OU-NR-OSZP3-2018/020091 začalo týmto dňom správne konanie vo veci vydania rozhodnutia zo zisťovacieho konania v súlade s § 29 zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov,“ uvádza dokument.

„V rámci procesu tunajší úrad požiadal navrhovateľa o doplnenie informácií na objasnenie pripomienok a požiadaviek vyplývajúcich zo stanovísk, ktoré boli doručené k navrhovanej činnosti „Obchodné centrum Hornbach Nitra“, a ktoré sú nevyhnutné na rozhodnutie o tom, či sa navrhovaná činnosť má posudzovať podľa zákona. OÚ Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie na základe požiadaviek dotknutej verejnosti, ktoré boli doručené správnemu orgánu k navrhovanej činnosti predmetné konanie prerušuje. OÚ Nitra, odbor starostlivosti o životné prostredie bude pokračovať v správnom konaní v súlade s § 29 ods.  4 správneho poriadku, ak účastník konania v určenej lehote v plnom rozsahu odstráni uvedené nedostatky podania,“ píše sa v odôvodnení.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X