Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hornbach
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, EIA enviroportal.sk
10. apríla 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

V Nitre má vzniknúť obchodné centrum Hornbach, investičné náklady sa vyšplhajú na 8-miliónov eur

V Nitre má vzniknúť obchodné centrum Hornbach, vyplýva to z dokumentov, ktoré boli zverejnené na stránke Ministerstva životného prostredia SR. Spoločnosť tam zaslala projekt na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

„Účelom je vybudovanie obchodného centra, ktoré bude poskytovať obchodné a drobné služby obyvateľom i drobným podnikateľom v oblasti stavebníctva, hobby, dom a záhrada. OC poskytuje sortiment a služby vo vysokom štandarde, ponúka certifikované produkty, ktoré odrážajú posledné požiadavky techniky, vedy, ekológie a umožňujú tak ich rozšírenie a použitie čo najširším vrstvám obyvateľstva,“ píše sa v projekte.

Stavba má pozostávať z niekoľkých pozemných objektov, ktoré majú slúžiť na expozíciu, predaj a skladovanie stavebnín a tovaru pre hobby, dom a záhradu. Obchodné centrum bude rozdelené na tri časti, a to: stavebné centrum, záhradné centrum a vonkajší sklad.

Stavba bude umiestnená v katastrálnom území obce Mlynárce. „Záujmové územie leží na južnej hranici Priemyselného parku Nitra – Sever, ktorý sa nachádza severne od mesta Nitra a medzi obcami Lužianky a Dražovce,“ informuje zámer.

Pozemok, na ktorom sa má stavať, je v súčasnosti prázdny, nezastavaný a na ploche prevažuje trvalé trávnaté a lúčne spoločenstvo vysokých bylín, ktoré je veľmi nepravidelne kosené. Pozemky nie sú vo vlastníctve investora. Medzi investorom a vlastníkmi pozemkov je však uzavretá zmluva o kúpe predmetných pozemkov a podľa informácií z predkladaného projektu vlastníci pozemkov udelia súhlas s umiestnením stavby.

Celková plocha riešeného územia OC Hornbach Nitra má byť 34.293 metrov štvorcových, pričom stavba má mať dve nadzemné podlažia. Investor chce s výstavbou začať v druhom kvartáli roku 2019, pričom ukončená má byť v treťom kvartáli 2020, v tomto čase je predpokladané aj spustenie prevádzky.

Súčasťou obchodného centra bude okrem iného aj parkovisko pre osobné automobily. Celkové náklady na vybudovanie projektu odhadol investor na 8-miliónov eur.

Príchod investora vytvorí aj nové pracovné miesta, ako uvádza predkladaný návrh, počas výstavby bude potrebných 30 až 50 pracovníkov. Závisí to od etapy výstavby a od realizátora jednotlivých prác.

„Počas prevádzky je plánovaný vznik 60 pracovných miest, čo je nezanedbateľným benefitom navrhovaného zámeru. Pracovná doba bude v dvoch pracovných smenách 7 dní do týždňa. Predpokladá sa 30 pracovníkov na každej smene, trvanie pracovných smien je v časoch: 8.00 – 15.00 a 15.00 – 22.00,“ uvádza sa v dokumente.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X