Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozkopávky v meste, kanalizácia
ilustračné: SITA
3. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Štefánikovej spísali petíciu, žiadajú o výmenu ležatej kanalizácie za ich domom. Toto je odpoveď mesta

Obyvatelia Štefánikovej nedávno spísali petíciu, ktorou žiadajú mesto Nitra o výmenu ležatej kanalizácie nachádzajúcej sa za ich domom. Hlavná kontrolórka mesta Nitra na ich žiadosť reagovala a toto je odpoveď.

Ako sa uvádza v oznámení o výsledku prešetrenia petície, koncom júna tohto roka bola v centrálnej evidencii petícií zaevidovaná petícia, pod ktorú sa podpísali vlastníci bytov a nebytových priestorov na Štefánikovej 92 – 106. Tí svojimi podpismi vyjadrili žiadosť o výmenu ležatej kanalizácie, ktorá sa nachádza za ich bytovým domom. Na petičné hárky sa podpísalo celkovo 63 občanov a ako sa uvádza v oznámení o výsledku prešetrenia, podaná petícia obsahovala nedostatky, ktoré boli následne odstránené 26. júla 2018.

„V zmysle § 5 ods. 5 zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov prešetrením petície sa zisťuje skutočný stav veci, jeho súlad alebo rozpor s právnymi predpismi a verejným alebo iným spoločným záujmom,“ uviedla hlavná kontrolórka Nitry Darina Keselyová, ktorá po vyžiadaní si stanoviska odborného útvaru Mestského úradu v Nitre oznámila obyvateľom nasledovné.

„Odbor investičnej výstavby a rozvoja Mestského úradu v Nitre (ďalej OIVaR) sa vyjadril k predmetu podanej petícii a uviedol, že aj na základe pripomienky VMČ č. 2 – Staré mesto preveroval skutočnosti a opravu kanalizácie (cca 18m) nacenil s predpokladaným nákladom 15 000 € a danú investičnú akciu OIVaR zaradil do zásobníka rozpočtu Mesta Nitry,“ píše sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície.

Ako sa ďalej vo zverejnenom dokumente uvádza, všetky investičné akcie mesta môžu byť realizované len v prípade schválenia finančných prostriedkov v rozpočte mesta, pričom o ich schválení rozhodujú poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva.

„Požiadavky o realizáciu investičnej akcie ako je oprava kanalizácie si môžete uplatňovať prostredníctvom VMČ č. 2 – Staré mesto, ktoré podľa svojich priorít môže navrhnúť schválenie finančných prostriedkov na konkrétny účel do pripravovaného rozpočtu pre rok 2019, pričom konečné schválenie finančných prostriedkov na jednotlivé investičné akcie je v právomoci poslancov mestského zastupiteľstva. Dovoľujem si tiež poznamenať, že i napriek nutnosti realizovať mnohé investičné akcie a oprávneným požiadavkám občanov domáhajúcich sa tejto realizácie, finančné prostriedky v rozpočte mesta Nitra nemusia byť schválené,“ uviedla Keselyová.

Hlavná kontrolórka mesta Nitra taktiež uviedla, „že do kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra, v zmysle § 18d ods. 3 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov sa nevzťahuje na konanie, v ktorom v oblasti verejnej správy obec rozhoduje o právach, právom chránených záujmoch alebo povinnostiach fyzických osôb a právnických osôb v správnom konaní.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X