Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
8. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Obyvatelia Schurmannovej žiadajú mesto o vybudovanie parkovacích miest, spísali petíciu

Obyvatelia bytového domu na Schurmannovej ulici č. 1 v Nitre žiadajú mesto o vybudovanie parkovacích miest, ktoré by sa mali nachádzať pri nich. Kvôli tomu spísali petíciu, pričom podpisov na petičných hárkoch bolo celkovo 26.

Ako sa píše v oznámení o výsledku prešetrenia petície, v centrálnej evidencii bola táto petícia zaevidovaná dňa 15. augusta tohto roka. „V zmysle § 5 ods. 5 zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov prešetrením petície sa zisťuje skutočný stav veci, jeho súlad alebo rozpor s právnymi predpismi a verejným alebo iným spoločným záujmom,“ uviedla hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová, ktorá po vyžiadaní si stanovísk odborných útvarov Mestského úradu v Nitre oznámila obyvateľom nasledovné.

„Útvar hlavného architekta vo svojom vyjadrení k predmetu podanej petície uviedol, že parkovanie na sídlisku Párovce bolo komplexne riešené v PD „Revitalizácia sídliska Párovce v Nitre“, na ktorú bolo v r. 2008 vydané stavebné povolenie. Realizačná projektová dokumentácia je k dispozícii na Odbore investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v Nitre. Príprava PD a samotných stavieb ako aj realizácia spadá do kompetencie Odboru investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v Nitre. Odbor investičnej výstavby a rozvoja t.č. neeviduje investičnú akciu – vybudovanie parkoviska pri BD Schurmannova, v rozpočte mesta Nitry pre r. 2018,“ vyjadrila sa hlavná kontrolórka.

Ako ďalej Keselyová uviedla, všetky investičné akcie môžu byť realizované len v prípade schválenia finančných prostriedkov v rozpočte mesta Nitry, pričom o ich schválení rozhodujú poslanci na zasadnutí mestského zastupiteľstva. „Požiadavky o realizáciu investičnej akcie ako je vybudovanie parkovacích miest pri Vašom bytovom dome si môžete uplatňovať prostredníctvom VMČ č. 2 – Staré mesto, ktoré podľa svojich priorít môže navrhnúť schválenie finančných prostriedkov na konkrétny účel do pripravovaného rozpočtu pre rok 2019, pričom konečné schválenie finančných prostriedkov na jednotlivé investičné akcie je v právomoci poslancov mestského zastupiteľstva v Nitre,“ uvádza sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície.

Vo zverejnenom dokumente sa ďalej píše, že Nitra si uvedomuje dôležitosť dopravy, ktorá patrí k jedným z podstatných faktorov z hľadiska ovplyvňovania života v meste. „Urbanistické riešenia územia mesta a potreba riešenia dopravy kladie zvýšené nároky na rozvoj statickej dopravy – parkovania. Dovoľujem si však poznamenať, že i napriek nutnosti realizovať Vami požadovanú investičnú akciu a oprávneným požiadavkám občanov domáhajúcich sa realizácie, finančné prostriedky v rozpočte mesta Nitra na požadovaný účel, nemusia byť schválené,“ doplnila Keselyová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X