Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jurkovicova mapy spomalovac dskusia titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto Jurkovičova : www.google.sk

Obyvatelia Klokočiny sa vyjadrili k problematike obnovy jedného z retardérov na sídlisku

Na sociálnej sieti sa objavil návrh na obnovu spomaľovača na Klokočine pri Jurkovičovej 1, ktorý sa v tomto mieste už v minulosti nachádzal.

Mestský poslanec podnietil obyvateľov k vyjadreniu sa k danej problematike na facebookovej skupine Klokočina – problémy obyvateľov a takto to dopadlo.

Retardér by sa mal nachádzať na začiatku obytnej zóny, aby si ju vodiči lepšie uvedomili. Podľa slov obyvateľov sa často stáva, že si vodiči nevšimnú značku a tým pádom rýchlosť 20 km/h nedodržiavajú.

Klokocina.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Objavili sa rozdielne názory, niektorí obyvatelia by spomaľovač prijali. Mnohí obyvatelia prišli i s návrhmi aký by mal daný retardér byť. Podľa nich niektoré nezodpovedajú vysokej kvalite a po dlhšom používaní sa príliš opotrebujú. Na čo sa objavila i vtipná reakcia spoluobyvateľa.

Klokocina3 1.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Zopár obyvateľov sa tiež zmocnilo iniciatívy a navrhovali spomaľovače osadiť aj v iných oblastiach Klokočiny, kde by to tak isto pomohlo. V niektorých oblastiach je situácia kritická, hlavne v neprehľadných úsekoch. V spojení s nezodpovednou jazdou vodiča sa poľahky môže stať vážna dopravná nehoda ohrozujúca životy.

Klokocina2.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Vyskytli sa i názory obyvateľov, že spomaľovač je zbytočný, keďže šoféri budú aj tak jazdiť podľa seba. Stále však platí jednoduché pravidlo – zodpovedný vodič dodrží rýchlosť za akýchkoľvek podmienok, či uvidí pred sebou retardér, alebo nie. Toho vodiča, ktorý ju úmyselne dodržiavať nechce, nezastaví ani spomaľovač.

Opäť sa našiel i vtipný komentár na odľahčenie vážnej diskusie:

Klokocina4.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X