Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Jurkovicova mapy spomalovac dskusia titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.google.sk

Obyvatelia Klokočiny sa vyjadrili k problematike obnovy jedného z retardérov na sídlisku

Na sociálnej sieti sa objavil návrh na obnovu spomaľovača na Klokočine pri Jurkovičovej 1, ktorý sa v tomto mieste už v minulosti nachádzal.

Mestský poslanec podnietil obyvateľov k vyjadreniu sa k danej problematike na facebookovej skupine Klokočina – problémy obyvateľov a takto to dopadlo.

Retardér by sa mal nachádzať na začiatku obytnej zóny, aby si ju vodiči lepšie uvedomili. Podľa slov obyvateľov sa často stáva, že si vodiči nevšimnú značku a tým pádom rýchlosť 20 km/h nedodržiavajú.

Klokocina.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Objavili sa rozdielne názory, niektorí obyvatelia by spomaľovač prijali. Mnohí obyvatelia prišli i s návrhmi aký by mal daný retardér byť. Podľa nich niektoré nezodpovedajú vysokej kvalite a po dlhšom používaní sa príliš opotrebujú. Na čo sa objavila i vtipná reakcia spoluobyvateľa.

Klokocina3 1.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Zopár obyvateľov sa tiež zmocnilo iniciatívy a navrhovali spomaľovače osadiť aj v iných oblastiach Klokočiny, kde by to tak isto pomohlo. V niektorých oblastiach je situácia kritická, hlavne v neprehľadných úsekoch. V spojení s nezodpovednou jazdou vodiča sa poľahky môže stať vážna dopravná nehoda ohrozujúca životy.

Klokocina2.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Vyskytli sa i názory obyvateľov, že spomaľovač je zbytočný, keďže šoféri budú aj tak jazdiť podľa seba. Stále však platí jednoduché pravidlo – zodpovedný vodič dodrží rýchlosť za akýchkoľvek podmienok, či uvidí pred sebou retardér, alebo nie. Toho vodiča, ktorý ju úmyselne dodržiavať nechce, nezastaví ani spomaľovač.

Opäť sa našiel i vtipný komentár na odľahčenie vážnej diskusie:

Klokocina4.jpg
Zdroj: www.facebook.com

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X