Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sondolka rezidencia vystavba 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Šindolka Residence

Výstavba na Zobore: Vyrastie súbor troch polyfunkčných bytových domov na Šindolke

Realizácia navrhovanej činnosti predpokladá vytvorenie 60 pracovných miest.

Na Zobore vyrastie súbor troch polyfunkčných bytových domov s názvom Nitra – Šindolka. Označené budú ako D12, D6 a D345. Navrhovateľom stavby je Šindolka Residence, s.r.o. z Bratislavy.

Termín začatia výstavby je štvrtý štvrťrok 2024, termín ukončenia o dva roky neskôr a termín uvedenia do prevádzky je v prvom štvrťroku 2027. Celkové predpokladané investičné náklady na realizáciu navrhovaného zámeru vzhľadom na pohyblivosť cien technologických zariadení a v závislosti od vybraných dodávateľov budú stanovené v neskorších štádiách procesu, zatiaľ sú však okolo 35 mil. eur.

Sondolka rezidencia vystavba 2.jpg
Foto: Šindolka Residence

Vyplýva to zo zámeru predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Podľa Územného plánu zóny Šindolka I. navrhovaná stavba z dvoch strán susedí so zástavbou rodinných domov a areálom strednej odbornej školy, z tretej s komunikáciou I/64. V smere na Drážovce sú nezastavané plochy. Realizácia navrhovanej činnosti predpokladá vytvorenie 60 pracovných miest.

Hromadné garáže

Polyfunkčný bytový dom D12 je usporiadaný do tvaru nepravidelného U a má šesť nadzemných podlaží, jedno ustupujúce podlažie a jedno podzemné podlažie. Parkovanie pre obyvateľov je riešené v hromadných garážach.

V objekte so 139 bytmi bude 25 jednoizbových bytov o výmere 33-39 m2, 25 jeden a pol izbových bytov o výmere 42-43 m2, 61 dvojizbových bytov o výmere 53-59 m2 a 28 trojizbových bytov o výmere 70-76 m2. Počet apartmánov na dočasné bývanie bude deväť a k dispozícii má byť aj jedna prevádzka občianskej vybavenosti.

Parkovanie aj prevádzky

Polyfunkčný bytový dom D6 je usporiadaný do tvaru obdĺžnika a bude mať šesť nadzemných podlaží a jedno ustupujúce podlažie. V objekte bude celkovo 28 bytov, pričom sa tam budú nachádzať štyri jednoizbové byty o výmere 33-39 m2, štyri jeden a pol izbové byty o výmere 42-43 m2, 20 dvojizbových bytov o výmere 53-59 m2.

K dispozícii budú aj dve prevádzky občianskej vybavenosti. Pre objekty D12 a D6 sú navrhované parkovacie státia umiestnené a dimenzované na spolu 213 stojísk.

Polyfunkčný bytový dom D345 je usporiadaný do tvaru nepravidelného U, má šesť nadzemných podlaží, jedno ustupujúce a dve podzemné podlažia. V objekte je spolu 198 bytov, z ktorých je 46 jednoizbových bytov o výmere 33-39 m2, 22 jeden a pol izbových bytov o výmere 42-43 m2, 88 dvojizbových bytov o výmere 53-59 m2, 42 trojizbových bytov o výmere 70-76 m2 a štyri apartmány na dočasné bývanie. K dispozícii bude aj jedna prevádzka občianskej vybavenosti a navrhovaný je i 250 parkovacích stojísk.

Sondolka rezidencia vystavba.jpg
Foto: Šindolka Residence

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X