Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Rozbicyklujme nitru fb.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
8. januára 2018 Správy NitraIné od © NitraDen.sk Diskusia()

Občianske združenie Rozbicyklujme Nitru! rieši nedostatky cyklotrás

V Nitre máme niekoľko kilometrov cyklotrás, máme aj zdieľané bicykle. Možno teda povedať, že Nitra je cyklistickým mestom. Chodníky a cyklotrasy však trpia jedným nedostatkom.

Občianske združenie Rozbicyklujem Nitru! je známe svojimi aktivitami na spropagovanie bicyklovania a upozornenie na to, že cyklisti sú súčasťou premávky. Zaoberá sa však aj inými, rovnako dôležitými aktivitami. Najnovšie upozorňuje na nedostatočné značenie cyklotrás.

Hoci sú trasy označené dopravnou značkou i vodorovným dopravným značením, nestačí to. Ľudia, ktorí mesto tak dobre nepoznajú, si značenie na začiatku trasy nemusia všimnúť. V tom prípade môžu chodci križovať cestu cyklistom a naopak. Problémom je, že piktogramy sa striekajú príliš riedko.

Občianske združenie preto žiada od mesta, aby boli piktogramy striekané častejšie a ľudia vedeli, po ktorej strane majú ísť.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X