Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklostojany bicykel stojan mesto nitra.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
19. marca 2024 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

V meste pribudli cyklostojany na rôznych miestach, niektorým obyvateľom sa nepáči ich umiestnenie

Umiestňovanie cyklostojanov je kľúčovým krokom k podpore cyklodopravy. Aktuálne mesto osádza nové stojany na ďalších 17 strategických miestach, ktoré boli vybrané na základe požiadaviek obyvateľov, miestnych výborov a dostupnosti obchodov a služieb.

Umiestňovanie cyklostojanov je neoddeliteľnou súčasťou snahy o podporu cyklodopravy v meste Nitra. Každým rokom sa mesto podľa vlastných slov snaží rozširovať svoju cyklistickú infraštruktúru, čím vytvára lepšie podmienky pre cyklistov a zároveň motivuje ľudí k používaniu bicyklov ako udržateľnej formy dopravy.

Aktuálne sa v Nitre uskutočňuje ďalšia vlna rozširovania siete cyklostojanov, pričom sa nové stojany inštalujú na 17 strategických miestach vo meste. Tieto lokality boli podľa slov mesta vybrané na základe požiadaviek a potrieb miestnych komunít, ktoré vyjadrovali záujem o lepšiu dostupnosť cyklistickej infraštruktúry.

Pri výbere miest sa zohľadňovala dostupnosť obchodov, služieb a iných inštitúcií, ktoré môžu byť navštevované cyklistami. S cieľom zjednodušiť život cyklistom na sídliskách má mesto v pláne riešiť aj požiadavky na umiestnenie cyklostojanov pri bytových domoch. Obyvatelia uvádzajú takéto požiadavky na mesto, aby nemuseli prenášať bicykle do vnútorných priestorov bytoviek.

Celkovým zámerom mesta Nitra je vytvoriť cyklistom priateľské prostredie, kde sa budú cítiť bezpečne a kde budú mať k dispozícii potrebné zariadenia na parkovanie svojich bicyklov. To nielenže podporuje udržateľnú formu dopravy, ale prispieva aj k zlepšeniu kvality života v meste a k znižovaniu dopravných zápch.

V rámci diskusie pod príspevkom mesta sa však niektorí obyvatelia, medzi nimi aj poslanci mesta, sťažovali na samotné umiestnenie stojanov. Podľa nich sú ďaleko od obchodov a služieb, prípadne na nelogických miestach, v blízkosti zastávok či iných cykloparkovísk.

Podľa nich chýba koncepcia umiestňovania stojanov. Cyklistom by pomohli stojany najmä v blízkosti polikliník, úradov, škôl, či kostolov. Namiesto toho dostali stojany na zákazoch, uprostred chodníkov a blízko zastávok MHD.

Diskusia cyklostojany.png
Foto: www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X