Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: UKF v Nitre, Lubo Balko
7. júla 2020 ZaujímavostiKam na školu od NitraDen.sk Diskusia()

O štúdium na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre je stále záujem, zo zahraničia dokonca ešte väčší

O štúdium na UKF v Nitre malo záujem množstvo študentov, zo zahraničia prišlo množstvo prihlášok a to až z 11 krajín.

Koronakríza zasiahla mnoho odvetví. Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre mala isté obavy, tie sa však nepotvrdili a záujem študentov je dokonca ešte vyšší.

Študentov zo zahraničia bolo oproti minulým rokom viac. Záujem prejavilo 310 študentov zo zahraničia a to na bakalárskom stupni. Na magisterský stupeň sa prihlásilo 55 záujemcov zo zahraničia.

V prvom kole prijímacieho konania na budúci akademický rok sme dostali prihlášky na štúdium od záujemcov z 11 krajín – Bieloruska, Chorvátska, Česka, Kazachstanu, Maďarska, Nigérie, Rumunska, Ruska, Srbska, Turecka a Ukrajiny. Príjemne prekvapujúcich je 179 podaných prihlášok uchádzačov z Ukrajiny (reálne bez duplicity 144), 67 z Ruska (reálne bez duplicity 52), 25 zo Srbska (reálne bez duplicity 21) či 15 z Kazachstanu (reálne 13) – všetko bakalársky stupeň štúdia. Teší nás aj záujem o štúdium na magisterskom stupni štúdia, napríklad Ukrajina 22 (reálne prijatých 18), Srbsko 20 (18) či Česko 7 (7),“ dopĺňa prorektorka pre vzdelávanie UKF profesorka Jana Duchovičová.

univerzita konstatina filozofa v nitre
Foto: UKF v Nitre, Lubo Balko

Domáci záujemcovia taktiež nezaostávali a na 1. stupeň denného aj externého štúdia si na UKF poslalo prihlášky 3 638 uchádzačov. Na druhý stupeň sa hlásilo 1 084 študentov dennej aj externej formy.

Celkové počty prijatých domácich i zahraničných študentov na nový akademický rok 2020/21 sa ešte, samozrejme, budú meniť. Počítame s tým, že sa zvýšia, keďže do 15. augusta 2020 stále prebieha 2. kolo prijímacieho konania na štúdium na UKF v Nitre,“ uzavrela prorektorka prof. Jana Duchovičová.

univerzita konstatina filozofa v nitre
Foto: UKF v Nitre, Lubo Balko

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X