Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rotary guverner prezidenti nitra 2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Prezidenti oboch nitrianskych Rotary klubov Mário Fančovič /RC Nitra Harmony/ a Daniel Hetényi /RC Nitra/ sa v Nitre stretli s guvernérom Rotary Districtu 2240 Zdeňkom Michálkom /v strede/
19. februára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianske Rotary kluby navštívil guvernér Zdeněk Michálek a ocenil ich snahu zlepšovať svoje okolie

Nitrianske Rotary kluby pomáhajú chorým ľuďom a znevýhodneným deťom, skrášľujú svoje mesto a okolie.

Nitrianske kluby navštívil začiatkom februára aj guvernér Rotary Districtu 2240 pre Českú a Slovenskú republiku Zdeněk Michálek. V Nitre sa stretol s rotariánmi z oboch klubov, ktoré tu pôsobia. Súčasný prezident Mário Fančovič informoval o činnosti klubu RC Nitra Harmony a o aktivitách klubu RC Nitra informoval prezident Daniel Hetényi. Na oplátku informoval o histórii aj súčasnom pôsobení Districtu 2240 v kontexte Rotary International Guvernér Zdeněk Michálek.

Rotary guverner prezidenti nitra 1.jpg
Prezident RC Nitra Harmony pre rotariánsky rok 2018/2019 Mário Fančovič /vľavo/, je operným spevákom v rakúskom Badene. Na fotografii počas stretnutia so Zdeňkom Michálkom, guvernérom Rotary Districtu 2240 pre Českú s Slovenskú republiku

V rámci nášho Districtu pôsobí 73 Rotary klubov a z toho dva kluby sú v Nitre. Ku koncu minulého roka (k 31. decembru) bolo v Čechách a na Slovensku 1 375 členov, z toho 14 percent žien. Guvernér ocenil činnosť oboch klubov, pretože realizujú niekoľko projektov so zámerom pomôcť chorým ľuďom a postihnutých deťom, skrášliť mesto či svoje okolie, podporiť skautov či kultúrne projekty, napríklad Cenu Pavla Straussa.

Oba nitrianske kluby sa podieľajú aj na výmene mládeže. Práve sú v Nitre traja študenti z USA, Argentíny a Taiwanu. Vďaka Rotary absolvovali krátkodobé výmeny či dlhodobé študijné pobyty aj mnohí Nitrania.

Rotary guverner prezidenti nitra 2.jpg
Prezidenti oboch nitrianskych Rotary klubov Mário Fančovič /RC Nitra Harmony/ a Daniel Hetényi /RC Nitra/ sa v Nitre stretli s guvernérom Rotary Districtu 2240 Zdeňkom Michálkom /v strede/

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X