Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenska polnohospodarska univerzita nitra mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
4. decembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitrianska univerzita sa pridala k dohode o transparentnom financovaní vedy

Členovia združenia sa dohodli na spoločnom postupe pri presadzovaní podpory vedy, výskumu a inovácií v slovenskom a európskom výskumnom priestore.

Výskumné a technicky orientované univerzity sa zaviazali k vyváženému a transparentnému financovaniu vedy či K podpore výskumu a vývoja. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach Linda Babušík Adamčíková, v pondelok zástupcovia univerzít podpísali v Bratislave inovovanú zmluvu o Združení V7.

Zmluva nadväzuje na doterajšie aktivity združenia založeného 28. februára 2013 s ohľadom na nové a aktuálne spoločenské priority SR v oblasti vedy, výskumu a inovácií.

Členovia združenia sa dohodli na spoločnom postupe pri presadzovaní podpory vedy, výskumu a inovácií v slovenskom a európskom výskumnom priestore. Chcú tiež zohľadňovať pri svojich aktivitách potreby reálneho života, poskytovať odbornú racionálnu oporu, presadzovať vyvážené a transparentné financovanie výskumu a vývoja na Slovensku.

Pripojila sa aj Nitra

Univerzity by chceli, aby sa podporovalo spoločné využívanie nadobudnutých vedeckých infraštruktúr, najmä v univerzitných parkoch a centrách excelencie. „Verím, že aj vďaka nej budeme pokračovať v úspešnej spolupráci vo vysokoškolskom priestore a budeme pohotovo reagovať na aktuálne celospoločensky žiadúce aktivity zo strany vedecky najvýkonnejších univerzít,“ povedal rektor UPJŠ a predseda Združenia V7 Pavol Sovák.

Okrem UPJŠ zmluvu podpísali aj ďalší členovia združenia a to okrem nitrianskej Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Technická univerzita v Košiciach, Žilinská univerzita, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita v Bratislave.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X