Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
terénne pracovníčky, práca
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
8. októbra 2021 Pracovné ponuky a práca Nitra od NitraDen.sknitra.sk Diskusia()

Nitrianska radnica hľadá nových terénnych pracovníkov, voľné sú až 3 miesta

Pozrite si viac informácií o dvoch pracovných pozíciách – terénnom pracovníkovi a terénnom sociálnom pracovníkovi. 

Nitrianska radnica vyhlásila výberové konania na dve pozície terénneho sociálneho pracovníka a jednu pozíciu terénneho pracovníka. Pri prvej pracovnej pozícii je uvedený nástupný plat 971 eur a pri druhej 855 eur.

Pracovné náplne

Terénny sociálny pracovník sa bude zameriavať najmä na jednotlivcov a rodiny so sociálnymi problémami v rámci cieľovej skupiny. Bude ich aktívne vyhľadávať a kontaktovať.

Klientov bude sprevádzať do inštitúcií či pomáhať im v zorientovaní sa v platnej legislatíve. Pracovník bude všetko dokumentovať pomocou administratívnych úkonov.

Terénny pracovník bude pravou rukou terénneho sociálneho pracovníka. Bude mu asistovať pri výkone povinností. Pod jeho vedením bude terénny pracovník aktívne vyhľadávať a kontaktovať klientov.

Medzi jeho ďalšiu náplň práce patrí taktiež príprava stretnutí s rodinami klientov či poskytovanie informácií o možnostiach podpory členov rodiny pri starostlivosti o osobu v spoločnej domácnosti. Súčasťou práce je aj administratívna agenda.

Požiadavky na kandidátov

Na pozíciu terénneho sociálneho pracovníka je potrebný II. stupeň vysokej školy v odbore sociálna práca, psychológia, právo alebo pedagogické zameranie. Kandidáti môžu mať ukončený aj I. stupeň školy, ak od roku 2015 vykonávali odbornú činnosť.

Na pohovore bude potrebné preukázať predošlú prax s cieľovou skupinou alebo s komunitami, ktoré sú sociálne vylúčené.

Kandidátom na pozíciu terénneho pracovníka postačí ukončené neúplné stredoškolské vzdelanie. Bude sa zohľadňovať predošlá prax, znalosť jazyka cieľovej skupiny (napríklad maďarský či rómsky jazyk) a celková znalosť cieľovej skupiny.

Ďalšie informácie

Miesto výkonu práce bude kataster mesta Nitry. Predpokladaný nástup do zamestnania je od začiatku novembra.

Prihlásiť sa môžete do štvrtka 14. októbra. Pohovory prebehnú vo štvrtok 21. októbra. Všetky potrebné dokumenty môžu záujemcovia doručiť poštou alebo osobne. Viac informácií tu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X