Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nemocnica chirugia urgentny prijem2.jpeg
Foto: ilustračné, NitraDen.sk, franofoto
25. augusta 2023 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Nitrianska nemocnica spolupracuje s trnavskou a už aj s Univerzitnou nemocnicou Bratislava

Vďaka spolupráci nemocníc majú pacienti dostupnejšiu a kvalitnejšiu zdravotnícku starostlivosť, ale aj ďalšie výhody. 

K memorandu o spolupráci medzi Fakultnými nemocnicami v Nitre a Trnave sa najnovšie pridala aj najväčšia slovenská nemocnica – Univerzitná nemocnica Bratislava. Nitrianska a trnavská nemocnica spolupracujú už od septembra minulého roku, cieľom je zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti a zlepšenie jej dostupnosti pre pacientov v oboch regiónoch.

Časté je podľa hovorcu trnavskej nemocnice Mateja Martoviča napríklad využívanie vzájomného multidisciplinárneho poradenstva pri onkoliečbe a permanentná diskusia o ďalšom postupe v terapii.

Podľa riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave Vladislava Šrojtu vďaka spolupráci nemocníc zo susedných krajov majú pacienti dostupnejšiu a kvalitnejšiu zdravotnícku starostlivosť. Rozšírenie spolupráce o Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB) prinesie podľa neho pre pacientov ďalšie výhody. Po pristúpení UNB k memorandu sa spolupráca rozšíri predovšetkým o oblasť vzdelávania a pomoc pri budovaní urgentu vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

Fakultné nemocnice v Nitre a Trnave vnímam ako našich regionálnych partnerov, s ktorými máme nastavenú spoluprácu, ktorá v rámci manažmentu pacienta funguje veľmi dobre. Memorandum ešte viac prehĺbi našu doterajšiu spoluprácu, z ktorej budú benefitovať nielen pacienti, ale aj samotní zdravotníci. UNB je zároveň aj najväčšou výučbovou základňou budúcich lekárov a sestier, a verím, že naše skúsenosti v oblasti vzdelávania zúročia aj naši regionálni partneri, čo v konečnom dôsledku môže mať výrazný synergický efekt, ktorý pacientom všetkých troch nemocníc zabezpečí tú najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť,“ uviedol riaditeľ UNB, Alexander Mayer.

Hlavným predmetom memoranda je rozvoj medicínskeho programu na jednotlivých pracoviskách zapojených nemocníc.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X