Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
knihkupecká (3)
Foto: Petra Bírová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
21. marca 2016 Správy NitraIné od NitraDen.skNKN, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianska komunitná nadácia podporí 11 verejnoprospešných projektov, o tieto ide

Do Otvoreného grantového programu sa tento rok prihlásilo rekordných 39 projektov z oblastí sociálnej pomoci, životného prostredia, kultúry, športu či vzdelávania. Vybraných bolo 11 projektov z rôznych oblastí, ktoré budú podporené sumou spolu 9 872, 74 eur. Prostriedky na tento grantový program NKN poskytuje Mesto Nitra a firma Bramac – strešné systémy spol. s r. o.

„Záujem obyvateľov o aktívny prístup k dianiu v meste a priľahlých obciach sa stále zvyšuje. Projektami, ktoré si organizácie aj neformálne skupiny podávajú, vyjadrujú potreby svojho okolia a komunity. Je naším dlhodobým cieľom takýchto aktívnych občanov identifikovať a, v spolupráci s našimi partnermi, podporovať,“ hovorí PR manažérka NKN Romana Bojdová.

Projekty, ktoré budú realizovať

Na základných školách Škultétyho a Benkova budú pedagógovia žiakom interaktívne približovať podstatu niektorých remesiel a zamerajú sa tiež na budovanie náučného chodníka s expozíciou rastlín, materská škola na Párovskej ulici, naopak, zapojí do vyučovacieho procesu digitálne pomôcky. V zariadení sociálnych služieb Borinka bude vybudovaná športovo-relaxačná zóna pre všetky generácie a v obci Cabaj-Čápor zasa detské ihrisko skonštruované z recyklovaného materiálu čiernej skládky. Na Klokočine budú inštalované poličky s knihami, ktoré si obyvatelia budú môcť bezplatne požičať a v komunitnom centre na Nedbalovej ulici zorganizuje neformálna skupina deň spojený s objavovaním vlastného talentu.

V rámci kultúrnych podujatí bude podporený festival argentínskeho tanga FATANGO 2016, Kníhkupecká či Piatok 1. apríla, podujatia zamerané na tému permakultúry a tiež vytvorenie parku nitrianskych osobností, v ktorom budú inštalované drevené sochy vytvorené počas 2. ročníka Drevorezbárskeho sympózia v Zborove.

Zlepšite život vo svojej komunite

Nitrianska komunitná nadácia v súčasnosti prijíma žiadosti o grant v grantovom programe Reydel pre Nitru a pripravuje ďalšie grantové programy, ktoré budú otvárané počas celého roka. Pre viac informácií sledujte webové stránky alebo facebook Nitrianskej komunitnej nadácie. Najbližší termín uzávierky je 29. marca 2016.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X