Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
knihkupecká (3)
Foto: Petra Bírová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
21. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skNKN, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitrianska komunitná nadácia podporí 11 verejnoprospešných projektov, o tieto ide

Do Otvoreného grantového programu sa tento rok prihlásilo rekordných 39 projektov z oblastí sociálnej pomoci, životného prostredia, kultúry, športu či vzdelávania. Vybraných bolo 11 projektov z rôznych oblastí, ktoré budú podporené sumou spolu 9 872, 74 eur. Prostriedky na tento grantový program NKN poskytuje Mesto Nitra a firma Bramac – strešné systémy spol. s r. o.

„Záujem obyvateľov o aktívny prístup k dianiu v meste a priľahlých obciach sa stále zvyšuje. Projektami, ktoré si organizácie aj neformálne skupiny podávajú, vyjadrujú potreby svojho okolia a komunity. Je naším dlhodobým cieľom takýchto aktívnych občanov identifikovať a, v spolupráci s našimi partnermi, podporovať,“ hovorí PR manažérka NKN Romana Bojdová.

Projekty, ktoré budú realizovať

Na základných školách Škultétyho a Benkova budú pedagógovia žiakom interaktívne približovať podstatu niektorých remesiel a zamerajú sa tiež na budovanie náučného chodníka s expozíciou rastlín, materská škola na Párovskej ulici, naopak, zapojí do vyučovacieho procesu digitálne pomôcky. V zariadení sociálnych služieb Borinka bude vybudovaná športovo-relaxačná zóna pre všetky generácie a v obci Cabaj-Čápor zasa detské ihrisko skonštruované z recyklovaného materiálu čiernej skládky. Na Klokočine budú inštalované poličky s knihami, ktoré si obyvatelia budú môcť bezplatne požičať a v komunitnom centre na Nedbalovej ulici zorganizuje neformálna skupina deň spojený s objavovaním vlastného talentu.

V rámci kultúrnych podujatí bude podporený festival argentínskeho tanga FATANGO 2016, Kníhkupecká či Piatok 1. apríla, podujatia zamerané na tému permakultúry a tiež vytvorenie parku nitrianskych osobností, v ktorom budú inštalované drevené sochy vytvorené počas 2. ročníka Drevorezbárskeho sympózia v Zborove.

Zlepšite život vo svojej komunite

Nitrianska komunitná nadácia v súčasnosti prijíma žiadosti o grant v grantovom programe Reydel pre Nitru a pripravuje ďalšie grantové programy, ktoré budú otvárané počas celého roka. Pre viac informácií sledujte webové stránky alebo facebook Nitrianskej komunitnej nadácie. Najbližší termín uzávierky je 29. marca 2016.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X