Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
19. novembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska galéria bude hostiť zahraničné výstavy F0—F5 a Zn.: Nová existence

Výstava siedmych umelcov pod názvom Zn.: Nová existence prinesie návštevníkom pestrú paletu diel, tak aj Dávid Přílučík s jeho F0—F5.

Obe výstavy mieria do Nitrianskej galérie a to vo štvrtok 28. novembra od 18.00 hod., kedy sa uskutoční vernisáž výstav. Umelecká výstava Zn.: Nová existence bude návštevníkom k dispozícií v salóne Nitrianskej galérie do 26. januára 2020. Ide o spojenie diel rôzneho druhu, formy i materiálov od siedmych umelcov z krajín Česko, Slovensko a Spojené štáty. Hlavnou témou diel je identita jedinca a jeho komunikácia so sebou samým a so svojím okolím.

Pre vystavujúcich umelcov – Ivetu Bradáčovou, Petra Brožku, Sun Young Kang, Josefa Lorence, Daniela Szalaie, Petru Vichrovou a Lenku Vilhelmovou sa téma „novej existencie“ stala určitou výzvou, pričom každý z nich ju uchopil veľmi individuálne a niektorí i veľmi osobne.

Výstava diel Dávida Přílučíka a jeho súbor diel pod názvom F0—F5 bude návštevníkom galérie k dispozícií do 26. januára 2020 a to v priestoroch Bunkra. Výstava rozpráva o tom, ako v roku 1956 formuloval plukovník Karel Hartl žiadosť o vytvorenie nového psieho služobného plemena pre potreby československej Pohraničnej stráže prostredníctvom kríženia psa s vlkom.

Počiatok chovu sa datuje na 26. mája roku 1958, kedy vznikla prvá fáza F1 vedúca k zvieraťu, ktoré malo status národného plemena. Československý vlčiak – neznáme stvorenie, ktoré už nie je ani vlk, ale ešte ani pes. Pre Dávida Přílučíka, autora výstavy F0 – F5, sú práve všetky tieto udalosti bodom, prostredníctvom ktorého sa snaží uvažovať o identite, teritóriu a dvojakom myslení.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X