Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skládka, odpad
Foto: ilustračné, SITA
8. marca 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrania sa v separovaní odpadu stále zlepšujú, mesto má radosť, že jeho obyvateľom záleží na životnom prostredí

Obyvatelia Nitry sú z roka na rok zodpovednejší k životnému prostrediu, vďaka správnemu triedeniu odpadu, ktoré má v meste stúpajúcu tendenciu.

Mesto chce podporiť svojich obyvateľov v správnom triedení, a preto sa snaží stále svojich obyvateľov informovať. Pre obyvateľov je dôležité vedieť správne rozoznávať farby smetných nádob a to, čo do nich patrí. Mesto pripomína, že v centre mesta aj na sídliskách sa smeti triedia do žltých nádob, kam patria plasty a modré nádoby sú na papier. Tieto nádoby na triedený odpad sa vyprázdňujú dvakrát za týždeň. Nádoby na sklo, ktoré sú zelenej farby, sa vyvážajú raz za dva týždne.

Obyvatelia z rodinných domov môžu odovzdávať odpad vo vreciach. S farbami vriec je to rovnako ako s nádobami na sídliskách – žlté na plasty a modré na papier. V rodinných domoch však majú možnosť vývozu aj bioodpadu zo záhrad a to z hnedých nádob.

V prípade, že majú obyvatelia zaplatené smetné, majú možnosť odovzdať odpad aj v zberných dvoroch. Takéto zberné dvory, kde od vás vezmú odpad sa nachádzajú na Zobore, Janíkovciach, Čermáni, Krškanoch a v sídle Nitrianskych komunálnych služieb na Nábreží mládeže. V rámci jarného a jesenného upratovania majú obyvatelia možnosť zbaviť sa veľkoobjemového odpadu, ktorý je priveľký na komunálny odpad a to vďaka velkokapacitným kontajnerom pristaveným na vybraných miestach.

Mesto ďalej informuje, že na základe takmer 45 percent vytriedeného odpadu v minulom roku bola znížená sadzba za vývoz na skládku komunálneho odpadu na 7 eur za tonu. Obyvatelia tak svojim zodpovedným separovaním odpadu ušetria mestu peniaze, ale hlavne, zlepšujú tak stav životného prostredia, čo je najdôležitejšie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X