Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bytovka byty pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Nitra vyhlási novú súťaž na výstavbu 220 bytov za 15 miliónov eur

Predchádzajúcu užšiu súťaž na výstavbu bytov, vyhlásenú vo februári tohto roka, mesto zrušilo. Pôvodná predpokladaná hodnota stavebných prác 12,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty podľa mesta nezodpovedá platným cenníkom v stavebníctve.

Mesto Nitra plánuje vyhlásiť ešte v októbri nové verejné obstarávanie na výstavbu 220 bytov bežného štandardu a technickej vybavenosti na Tehelnej ulici. Predpokladaná cena stavebných prác bude 15 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (18 mil. eur vrátane DPH). Vyplýva to z predbežného oznámenia zverejneného v stredu vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Predchádzajúcu užšiu súťaž na výstavbu 220 bytov, vyhlásenú vo februári tohto roka, Nitra nedávno zrušila. Predpokladaná cena prác, plánovaných na štyri roky, bola 12,5 mil. eur bez DPH (15 mil. eur s DPH). Dôvodom zrušenia tendra podľa mesta bolo to, že pôvodná výška predpokladanej hodnoty zákazky sa s odstupom času od vyhlásenia verejného obstarávania ukázala ako veľké riziko. „Nakoľko s odstupom času a indexovania cien v stavebníctve predpokladaná hodnota zákazky nezodpovedá súčasne platným cenníkom v oblasti stavebníctva, verejný obstarávateľ nemôže očakávať požadovanú kvalitu diela za cenu predpokladanú pri vyhlásení súťaže,“ oznámilo mesto s tým, že na základe toho rozhodlo o zrušení verejného obstarávania. „Súťaž sa bude opakovať po aktualizácii súťažných podmienok,“ dodalo mesto.

Oznámenie o vyhlásení novej súťaže by malo byť zverejnené predbežne 12. októbra. Súčasťou verejného obstarávania bude vypracovanie jednoduchej architektonickej štúdie s návrhom urbanistického riešenia územia a po jej odsúhlasení vypracovanie projektovej dokumentácie k výstavbe bytov smerujúcej k jej kúpe v rozsahu dokumentácií pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie a realizáciu. To je podmienka pre získanie dotácie z Ministerstva dopravy a výstavby SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Príprava pred samotnou realizáciou výstavby bytov bude zahŕňať aj súvisiacu inžiniersku činnosť a búracie práce.

„Celý predmet zákazky musí víťazný uchádzač prefinancovať. Platba sa bude realizovať až po kolaudácii, pričom verejný obstarávateľ si vyhradzuje právo požadovať realizáciu výstavby bytov bežného štandardu v počte 220 bytových jednotiek a technickej vybavenosti v maximálne troch etapách s minimálnym počtom 70 bytov v jednej etape. Etapy sa môžu prelínať,“ uviedlo mesto v predbežnom oznámení. Bytové domy budú mať najviac štyri nadzemné podlažia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X