Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky park na sihoti nitra navrh atelier krejcirikovi 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.atelierkrejcirikovi.cz

Mestský park prejde najväčšou obnovou v jeho 150-ročnej histórii, predpokladá sa investícia viac ako 4,3 milióna

Cieľom obnovy Starého parku je zvýšenie jeho estetickej hodnoty a prevádzkovej bezpečnosti. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na viac ako 4,3 milióna eur, Nitra získala na svoj park peniaze z eurofondov.

Starý park v Nitre čaká najväčšia obnova v jeho 150-ročnej histórii. Mesto Nitra vyhlásilo verejné obstarávanie na jeho komplexnú obnovu, predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na viac ako 4,3 milióna eur. Samospráva získala na tieto práce nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Záujemcovia sa môžu o zákazku uchádzať do 23. mája.

Projekt Ateliéru Krejčířikovi ráta s novou cestnou sieťou a pobytovými plochami, ktoré budú veľkosťou zodpovedať významu mestského parku. Z dôvodu nevhodného zdravotného alebo kompozičného stavu budú asanované vybrané dreviny, samozrejmosťou bude výsadba nových.

Mestsky park na sihoti nitra navrh atelier krejcirikovi 3.jpg
Foto: www.atelierkrejcirikovi.cz

Značná časť územia je venovaná detskému ihrisku, v severnej časti vznikne veľká herná plocha na tému Príbeh obrov z Nitry.

Pohľady cez vodu na Nitriansky hrad budú umožnené vďaka vyhliadke nad jazerom vo východnom cípe parku. Ďalej je navrhnuté mólo s lavičkami pri jazere za kaviarňou. Cieľom obnovy Starého parku je zvýšenie jeho estetickej hodnoty a prevádzkovej bezpečnosti.

Park je asi najobľúbenejším miestom v Nitre, no mnohé jeho časti sú dnes už za zenitom. Podstatná časť riešeného viac ako deväťhektárového územia parku sa nachádza v ochrannom pásme nehnuteľnej kultúrnej pamiatky, pamiatkovej rezervácie alebo pamiatkovej zóny. Celé územie leží na ploche biocentra miestneho významu.

Mestsky park na sihoti nitra navrh atelier krejcirikovi 2.jpg
Foto: www.atelierkrejcirikovi.cz
Mestsky park na sihoti nitra navrh atelier krejcirikovi 1.jpg
Foto: www.atelierkrejcirikovi.cz

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X