Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mapa podzamska top.png
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mapka.gku.sk
8. júla 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Nitra predala pozemok, poslednú zelenú plochu v centre mesta, investor tam chce vybudovať polyfunkčný objekt

Pred časom sme vás informovali o petícii, ktorú spísala časť obyvateľov Nitry. Tí nesúhlasia s výstavbou polyfunkčného objektu na Podzámskej ulici v Nitre. Podľa nich ide o poslednú zelenú plochu v centre mesta.

Nás zaujímali bližšie informácie o predmetnom pozemku. Tento pozemok predalo mesto Nitra ešte v roku 2014 súkromníkovi. Podľa zmluvy, ktorá je zverejnená na stránke mesta, pozemok kúpil podnikateľ Boris Hinca (BH Real). Kúpna cena bola 104 eur za meter štvorcový. Pri celkovej výmere pozemku, ktorý má 1979 metrov štvorcových, bola sumu určená na 246.979,20 eur, z toho DPH vo výške 41.163,20 eur.

Kúpna zmluva ďalej uvádza, že kupujúci uhradil pred podpisom zmluvy cenu vo výške 74.000 eur vrátane DPH ako vinkuláciu a 9.000 eur spolu s DPH ako finančnú zábezpeku v rámci obchodnej verejnej súťaže. Zvyšnú časť sumy 163.979,20 eur s DPH uhradil podnikateľ v lehote splatnosti stanovenej na vystavenej faktúre.

Zámer odpredaja pozemku na Podzámskej ulici formou obchodnej verejnej súťaže schválilo Mestské zastupiteľstvo v Nitre ešte v októbri 2013. Podnikateľ Boris Hinca, ktorý mestský pozemok napokon odkúpil, ho však neskôr predal.

Podľa katastrálnej mapy patrí v súčasnosti predmetný pozemok na Podzámskej ulici v Nitre dvom rodinám. Jednu časť vlastní Miroslav Kepák spolu s Petrou Kepákovou, druhá časť pozemku patrí Milanovi Solárovi a Natálii Solárovej. Práve tieto dve rodiny chcú na pozemku vybudovať polyfunkčný objekt, pozemok bol totižto kupovaný za účelom výstavby.

Mapa podzamska.png
mapka.gku.sk

V akom štádiu je momentálne územné konanie, sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť, prípad okolo poslednej zelenej plochy, ktorá sa nachádza v centre mesta a navyše v historickej časti, v blízkosti Nitrianskeho hradu, budeme sledovať aj naďalej.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X