Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
+
Foto: ilustračné, NitraDen.sk SH
10. mája 2021 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra má opäť nižší stupeň ostražitosti: Takéto pravidlá platia pre okres

Od pondelka 10. mája platí pre okres Nitra II. stupeň ostražitosti a spolu s ním aj pozmenené opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Medzi základné opatrenia II. stupňa pre okres Nitra od 10. mája platí povinné nosenie respirátorov s označením FFP2, N95 alebo KN95 v obchodných prevádzkach, hromadnej doprave aj vo všetkých interiéroch. Povinné nosenie rúška na verejnosti v exteriéroch pre vzdialenosť menšiu než 5 metrov od ostatných osôb.

Naďalej platí zákaz vychádzania a to v čase od 21.00 do 1.00 hod. Cesta do práce nie je obmedzená ako aj pobyt v prírode, vrátane individuálneho športu v rámci okresu je povolený bez testu. Pre pobyt v prírode tak isto platí zákaz vychádzania.

Prezenčná forma výučby platí najmä MŠ, ZŠ ,SŠ a gymnáziá, VŠ s obmedzenou kapacitou. V autoškolách sa teoretická výučba a praktický výcvik povoľuje za dodržania prísnych podmienok. Vstup do galérií a múzeí je povolený za dodržania podmienky jedného návštevníka na 15 m2.

Pre knižnice platí výdaj a vrátenie kníh „cez okienko“. Spoločné čítanie kníh je povolené s maximálnym počtom 6 účastníkov. Reštaurácie môžu predávať cez okienko alebo s posedením na otvorenej terase a to za dodržania protipandemických opatrení. Ubytovacie zariadenia sú otvorené bez reštaurácií a využívania spoločných priestorov.

Fitness prevádzky sú povolené s dodržaním počtu maximálne 6 osôb. Wellness, aquaparky a kúpele mimo zdravotných indikácií sú zakázané. Výkon profesionálneho športu je povolený za dodržania prísnych podmienok. Hromadné podujatia sú povolené do 6 osôb. Povolené sú kultúrne podujatia a bohoslužby. Oslavy, večierky, svadby a kary sú naďalej zakázané.

Očkovanie je prístupné pre osoby nad 16 rokov. Návštevy v nemocniciach a ZSS sú zakázané. Návštevy vo väzniciach sú povolené s negatívnym testom nie starším ako 24 hodín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X