Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skolka nitra kasarne pod zoborom martinsky vrch gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto: gettyimages
10. januára 2019 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.sknitra.sk Diskusia()

Nitra bude mať novú škôlku za viac ako 2,5 milióna eur

Mesto Nitra uzavrelo zmluvu so stavebnou firmou na viac ako 2,5 milióna eur na rekonštrukciu a dostavbu budovy škôlky na Martinskom vrchu.

Nitra by sa napokon mala dočkať novej materskej školy. Mesto podpísalo zmluvu so stavebnou firmou, ktorá by mala zabezpečiť stavebné práce. Firma ešte minulý rok 29. júna vyhrala verejnú súťaž na základe najlepšej cenovej ponuky. Ide o firmu, ktorá v Nitre už zabezpečovala, napríklad rekonštrukciu budovy Pamiatkového ústavu, Detského oddelenia Fakultnej nemocnice, či novostavbu Liečebného pavilónu Fakultnej nemocnice alebo aj novostavbu pavilónu Základnej školy na Tulipánovej.

Kapacitne bola škôlka navrhovaná pre 144 detí. V predbežných plánoch sa počíta aj s úplným bezbariérovým prístupom, v návrhu sa totiž nachádza šikmá schodisková plošina. Materská škola v Kasárňach pod Zoborom bude potrebovať ráznu prestavbu a prístavbu jednej budovy v areáli bývalých kasární na Martinskom vrchu.

Stavebná firma zabezpečí nové podlahy, dlažby, obklady, vymaľovanie priestorov či nové osvetlenie. V zmluve sa počíta aj s tým, že priestory budú vybavené novým nábytkom, kobercami a ďalším zariadením a ostatnými predmetmi zabezpečujúcimi komplexnú prevádzku materskej školy (napr. vybavenie výdajnej jedálne riadom vhodným pre deti nižšej vekovej kategórie, vybavenie tried hračkami a pracovnými pomôckami, vybavenie ihriska hracími prvkami, vybavenie čistiacimi a umývacími mechanizmami a prostriedkami a pod.)

Celková cena prác na rekonštrukcii bude viac ako 2,6 milióna eur. Mesto získalo ešte v polovici minulého roku na škôlku vyše 916-tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačného programu. Predpokladaný termín dokončenia je október 2019.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X