Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
rodina-reprodukcia-vyskum-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Nezabudnite, už prebieha sčítanie obyvateľov. Viete, prečo je vyplnenie formulára tak dôležité?

Tentokrát prebieha sčítanie obyvateľov len elektronicky a vyplnenie formuláru vám zaberie len pár minút.

Sčítanie obyvateľov sa tento rok vykonáva len elektronicky a to počas obdobia od 15. februára do 31. marca 2021. Všetky zozbierané čísla a informácie budú nápomocné v budovaní infraštruktúry v danej oblasti, ale aj v zdravotnej a sociálnej starostlivosti.

Online sčítanie nie je anonymné, pretože na začiatku sa prihlasujete rodným číslom alebo elektronickým občianskym preukazom.

Takýmto spôsobom sa akoby vytvorí vaše vlastné konto, kde ďalej odpovedáte na otázky, ktorých vyplnenie je jednoduché a musí byť pravdivé. V prípade, že ste sa pomýlili, môžete vaše odpovede upraviť aj po odoslaní.

K čomu je to dobré?

Zaujíma vás, prečo je sčítanie obyvateľstva tak dôležité a každý obyvateľ má povinnosť ho vyplniť? Ide o jedinečný zdroj informácií pre samosprávy, čo sa týka obyvateľstva, ich sociálno-ekonomických a kultúrnych štruktúrach. Informácie získané sčítaním sú dôležité aj pre súkromnú sféru a akademickú obec.

Môže to napomôcť ku zlepšeniu dopravnej situácie, kultúry, bývania či podpory sociálne znevýhodnených osôb. Pribudnúť by tiež mohli parkovacie miesta a garáže, taktiež zeleň a jej lepšia údržba.

Pomoc pre ľudí bez techniky

V prípade, že nemáte, alebo viete o niekom, kto nemá prístup k internetu, a nevie sa tak do sčítavania zapojiť, môžete mu pomôcť.

Prípadne mu bude poskytnutá asistencia, ktorá podľa najnovších informácií bude dostupná až od 1. apríla a potrvá najneskôr do 31. októbra 2021. Tento termín bol celoslovensky presunutý pre pandemickú situáciu.

Kontaktné miesto mesta

Hovorca mesta Tomáš Holúbek doplnil: „Po uvedenom termíne, ale v čase, keď Štatistický úrad upresní termín pre Nitru, vytvorí Mesto Nitra na mestskom úrade tzv. kontaktné miesto, kde budú môcť prísť obyvatelia a za pomoci asistenta sa sčítať osobne, alebo budú môcť zavolať na predtým zverejnené tel. č. a objednať si mobilného asistenta, ktorý príde k občanovi domov a sčíta ho.“

Web s formulárom na sčítanie obyvateľstva nájdete tu, ako aj viac informácií a podrobností.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X