Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukf.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: UKF v Nitre
13. decembra 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUKF Nitra Diskusia()

Na UKF v Nitre skúmajú fyzikálne javy zmyslami

Myšlienkou skúmať prírodné javy zmyslami vzniklo prepojenie fyziky s hmatom.

Fyzikálne javy môžeme skúmať aj zmyslami. Tohtoročnej fyzikálnej šou, organizovanej na UKF v Nitre, dominuje hmat. Fyzika všetkými zmyslami je pokračovaním fyzikálnej šou Fyzika naživo. Tretí ročník bude venovaný hmatu a experimentom súvisiacim s ním. Pokusy sú pripravené tak, aby sa účastníci zabavili, a zároveň niečo naučili. Tento rok si niektoré pokusy budú môcť vyskúšať všetci zúčastnení na

Deti majú chuť objavovať

Podujatie sa uskutoční pre žiakov základných škôl a prvých ročníkov stredných škôl od 16. do 18. decembra 2019 v čase od 8.30 h do 12.30 h (v hodinových intervaloch). Žiaci majú prirodzený záujem objavovať a spoznávať okolitý svet, chcú zistiť, ako svet funguje, a prečo tak funguje. Je preto nutné tento záujem u detí rozvíjať, dostatočne ich zaujať a umožniť im objaviť krásu prírodných vied, aby o ne nestratili záujem ani vo vyššom veku. Vianočnú fyzikálnu šou pripravila Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci s občianskym združením Viac ako učenie. Od pondelka 16. decembra do stredy 18. decembra ju navštívi približne 1100 žiakov základných škôl z celého západoslovenského regiónu.

Tematizácia ako východisko

Orientácia celého podujatia bude tematická. Cieľom je priblížiť žiakom zvolenú tému pútavo, ale pritom tak, aby sa v nej obsiahli najpodstatnejšie znaky danej témy. Tohtoročnou témou bude hmat, na ktorý sa bude nazerať z rôznych pohľadov a cez zaujímavé experimenty. Zaujímavosťou podujatia bude, že niektoré experimenty si budú môcť vyskúšať všetci účastníci. Ide o zaujímavé prepojenie poznatkov z fyziky a poznatkov o hmate, ktoré nadobudli skúsenosťou a nevedia, že sa za tým skrýva fyzika.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X