Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ďurková Nitra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.com
19. júla 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Ďurkovej ulici v Nitre má vyrásť viacpodlažná budova, obyvatelia sú proti

Obyvatelia Ďurkovej ulice v Nitre sú proti výstavbe viacpodlažnej budovy, svoj nesúhlas vyjadrili petíciou, ktorú zaslali na Mestský úrad v Nitre. Ako sa píše v oznámení o výsledku prešetrenia petície, Útvarom hlavného kontrolóra bola táto petícia zaevidovaná dňa 19. júna tohto roka.

Obyvatelia petície vyjadrili nesúhlas s výstavbou viacpodlažnej budovy, ktorá má vzniknúť na Ďurkovej 1180/20. „Petíciou občania vyjadrili nesúhlas s prestavbou bývalej kotolne na Ďurkovej ul. 20 (energoblok 226), z dôvodu že prestavba na viacpodlažnú budovu negatívne zasiahne do životného prostredia a infraštruktúry mestskej časti Párovce,“ píše sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície. Pod petíciu sa podpísalo celkovo 217 obyvateľov.

Hlavná kontrolórka mesta Nitra Darina Keselyová po vyžiadaní si stanoviska odborného útvaru Mestského úradu v Nitre oznámila obyvateľmi nasledovné: „Útvar hlavného architekta vo svojom vyjadrení k predmetu petície uviedol, že na základe podanej žiadosti o vyjadrenie k investičnému zámeru od spoločnosti 2+2 s.r.o., Pražská 2, Nitra na stavbu „Nadstavba energobloku 226 a prestavba na bytový dom“ na p.č. 953 k.ú. Nitra, Ďurková ulica, po prerokovaní na zasadnutí Výboru mestskej časti č. 2 – Staré mesto a na základe výsledkov z prerokovania vydal vyjadrenie k tomuto investičnému zámeru, v ktorom žiada investora predložiť na vyjadrenie nové variantné riešenie k predmetnej stavbe,“ uvádza Keselyová.

Ako sa ďalej píše v oznámení o výsledku prešetrenia petície, Výbor mestskej časti č. 2 – Staré mesto prerokoval vyššie uvedený investičný zámer, pričom sa tak stalo dňa 23. apríla tohto roka. Podľa dostupných informácií VMČ požaduje predložiť novú štúdiu, dodržať výšku stavby, ktorá by mala mať maximálne tri nadzemné podlažia. Ďalšou požiadavkou VMČ Staré mesto je riešenie parkovania na vlastnom pozemku, pričom investor by nemal uvažovať nad vstupom zo Schurmannovej ulice, k požiadavkám VMČ patrí aj predloženie súhlasného stanoviska dotknutých občanov.

„Podľa Územného plánu mesta Nitry /ÚPN/ schváleného Mestským zastupiteľstvom v Nitre uznesením č. 169/03-Mz zo dňa 22. 05. 2003 a neskorších zmien a doplnkov územného plánu mesta Nitry a Všeobecne záväzného nariadenia /VZN/ mesta Nitry č. 3/2003 zo dňa 22. 5. 2003 v znení neskorších dodatkov, ktorým sa vyhlasuje záväzná časť Územného plánu mesta Nitra sa pozemok „C“ KN č. 953 k.ú. Nitra nachádza v lokalite funkčne určenej na bývanie a doplnkovo vybavenosť, zástavba uličná kompaktná od 1. do 6. NP,“ píše sa v oznámení o výsledku prešetrenia petície.

„Funkčná forma zástavby ÚPN je obytná zástavba, bývanie a doplnkovo vybavenosť – na vymedzených plochách sú plochy určené prednostne pre funkcie a zariadenia bývania v individuálnych a skupinových formách – táto funkcia je prevládajúca. Umiestnenie doplnkových funkcií základnej a vyššej komerčnej a nekomerčnej vybavenosti aj v integrácii s objektmi bývania, lokálnych rekreačných zariadení, verejnej zelene a zariadení technickej vybavenosti, ktoré podporujú funkciu bývania a negatívne nevplývajú na priestory a prostredie bývania. Na vymedzených plochách nie sú prípustné poľnohospodárske funkcie areálové výrobné funkcie a skladové prevádzky a areálové dopravné zariadenia,“ spresňuje Keselyová.

Ako dopĺňa hlavná kontrolórka, s odpoveďou na petíciu majú byť oboznámení aj ostatní obyvatelia, ktorí sa pod ňu podpísali.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X