Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vysielač na zobore
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
depositphotos.com
3. augusta 2015 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Ministerstvo zrušilo rozhodnutie o obrovskom kríži na Zobore. Spis sa vracia do Nitry

Ministerstvo životného prostredia našlo v spise procesné nedostaky. Okresný úrad v Nitre ho má prerokovať a rozhodnúť znova.

O tom, či na Malej Skalke pod Zoborom vyrastie 50-metrový kríž, bude opätovne rozhodovať Okresný úrad V Nitre. Jeho pôvodné rozhodnutie ministerstvo životného prostredia zrušilo, pretože v spise sa nachádzali procesné nedostatky.

Kríž chce mestu darovať generálny riaditeľ stávkovej spoločnosti Niké Otto Berger. Ten sa odvolal na ministerstvo životného prostredia proti rozhodnutiu okresného úradu, podľa ktorého bude mať výstavba kríža pravdepodobne nepriaznivý vplyv na životné prostredie Zobora. Ako nám povedal hovorca rezortu životného prostredia Maroš Stano, „odovolateľ vo svojom odvolaní uvádza viacero dôvodov, na základe ktorých sa domnieva, že výstavbou kríža nedôjde k významnému nepriaznivému zásahu do životného prostredia a nie je teda nevyhnuté posudzovanie jej vplyvov na životné prostredie.“

„Ministerstvo ako odvolací orgán napadnuté rozhodnutie Okresného úradu Nitra preskúmalo v celom rozsahu a zistilo procesné nedostatky, na základe ktorých ministerstvo rozhodnutím prvostupňové rozhodnutie okresného úradu zrušilo a vec mu vrátilo na nové prerokovanie a rozhodnutie,“ uviedol Stano. Ako dodal, predmetom konania je určiť, či výstavba kríža na Zobore podlieha posudzovaniu vplyvov na životné prostredie, a nie to, či ministerstvo výstavbu schvaľuje alebo povoľuje.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X