Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DSC02187
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
3. mája 2015 Správy Nitra od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dvonč o oligarchovom kríži pred poslancami: Žiaľ, informácia unikla

Na siedmom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Nitre bola spomenutá aj výstavba kríža na Zobore.

Podobný článok:
Odtajnené: Oligarcha chce postaviť nad Nitrou obrovský kríž

Informácie okolo výstavby 50 metrového kríža na Zobore zaujímali poslancov Mestského zastupiteľstva v Nitre. Tí totiž so zámerom Otta Bergera, ktorý chce kríž osadiť, neboli oboznámení. Informáciu sa dozvedeli až z médií.

Primátor mesta Nitra Jozef Dvonč im na zasadnutí situáciu objasnil. Podľa jeho slov sa stretol s Bergerom, ktorý ho oslovil s tým, že je synovcom kardinála a chcel by mestu niečo darovať. Celá investícia mala byť realizovaná z vlastných zdrojov Bergera.

Dvonč však doplnil, že podporovať myšlienku 50 metrového kríža v priestoroch Zobora, je pomerne náročné. „Moji kolegovia vedia, že som pozval na poradu Chránenú krajinnú oblasť, pamiatkárov, náš útvar hlavného architekta, kultúru, stavebný úrad, okresný úrad. Prosto urobili sme všetko preto, aby sme sa stretli, aby sme sa aj za účasti toho architekta rozhodli, že ako ďalej. Či áno, alebo nie,“ povedal pred poslancami Dvonč.

Momentálne sa čaká na niektoré stanoviská ochranárov a ďalších, ktorí sa zúčastnili diskusie. Podľa slov Dvonča však mali vážne výhrady k tomuto dielu v priestore Zobora. Preto vidí osadenie kríža skôr ako zamietnutú vec. „Pokiaľ rozhodnutie padne ešte predtým, než oznámime pánu Bergerovi, že nie, myslím si, že nie je potrebné zaťažovať nejakou informatívnou správou poslancov,“ vyjadril sa primátor.

Zároveň však doplnil, že ak má niekto iný názor, má sa vyjadriť. V tomto smere nevylúčil ani diskusiu s občanmi. „Je to zverejnené, nech sa vyjadria, akým spôsobom sa k tomu stavajú,“ povedal Dvonč.

Ďalej doplnil, že s Bergerom sa zhodli na tom, aby sa informácia ohľadom výstavby kríža nezverejňovala, pokiaľ sa nevyjasnia základné veci a neprebehnú rokovania. „Žiaľ, informácia unikla a ja za to nemôžem, pretože ja som nebol ten, ktorý by upozorňoval niekoho, že takéto niečo sa v meste chystá,“ uzavrel primátor Nitry Jozef Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X