Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poziar.jpg
© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
18. decembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na mieste, kde pred časom vyhorela telocvičňa, chce mesto postaviť športový areál

Miesto, kde stála roky nevyužívaná telocvičňa, ktorú 7. decembra tohto roka zničil požiar, by malo byť v budúcnosti zastavané. Mesto tu chce postaviť športový areál.

Telocvičňa patrila mestu, nakoľko bola budova poistená, radnica čaká na výsledky vyšetrovania a následné poistné krytie škôd. Tie boli podľa mesta predbežne vyčíslené na 140-tisíc eur.

Ako sa vyjadril prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak, na danom mieste zatiaľ nerobia nič a to práve pre spomínané vyšetrovanie. Na mieste boli zatiaľ vykonané iba základné zabezpečovacie činnosti, no ako sa ďalej Kršiak vyjadril, po dokončenom šetrení chce mesto celé toto územie splanírovať.

Výstavba športového areálu v danej lokalite nie je novinkou, mesto ju plánuje už dlhší čas. Športovisko, ktoré by malo vyrásť na mieste vyhorenej telocvične, by bolo vybudované z dotácie. Ako povedal Kršiak, mesto už žiadosť o grant podalo a teraz čaká na výsledok.

Kršiak zároveň doplnil, že ak mesto dotáciu nezíska, výstavba bude zaradená medzi priority mesta a športový areál sa obnoví tak, aby slúžil potrebám školy, no možno aj verejnosti.

Bývalá telocvičňa, ktorú kedysi využívali žiaci zo susediacej základnej školy, nebola využívaná od roku 2008 a podľa informácií obyvateľov v nej prespávali ľudia bez domova.

Požiar, ktorý tu vypukol v stredu 7. decembra 2016 popoludní, hasili príslušníci hasičského zboru viac než 15 hodín.

Podľa predbežných výsledkov nebol požiar spôsobený z dôvodu technickej poruchy, a preto je možné, že oheň niekto založil úmyselne. Z tohto dôvodu polícia začala trestné stíhanie za poškodzovanie cudzej veci.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X