Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz stara nitra 1.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Klub priateľov starej Nitry - koláž NitraDen.sk

Niekdajšie zákutia mesta prezradia svoje tajomstvá prostredníctvom fotografii, toto sú ony

Urobte si s nami výlet do minulosti nášho mesta. S pomocou Klubu priateľov starej Nitry sme pre vás vytvorili jedinečnú sériu fotografií zachytávajúcich rôzne podoby starej Nitry.

Staré PKO ešte bez fontány. Keď fungovala, bolo sa na čo pozerať. Vyzerala ako lýra a struny znázorňovali tenučké prúdy stekajúcej vody. Park kultúry a oddychu bol otvorený v roku 1960 a o rok neskôr k nemu pribudla aj Estrádna hala. Odjakživa sa tu konali najrôznejšie akcie, či už politické, ale aj spoločenské ako ples, bály, svadby alebo koncerty.

Pko 1970 klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Starí Nitran(čan)ia, podeľte sa o svoje spomienky na túto ulicu. Ide o pôvodnú Hornotabánsku pri Hviezdnej ulici. Dnes je v týchto miestach nová výstavba Rezidencia Tabáň, kde vo vnútrobloku zachovali pomyselnú pôvodnú cestičku pomedzi staré sedliacke domy.

Hornotabanska pri hviezdnej klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Hviezdna 2 ako nová výstavba panelákov v meste. Nachádza sa, ako isto vieme, neďaleko Hornotabánskej ulice. Na pravej strane bol zelovoc a cestička ku ZŠ Gudernu.

Hviezdna ulica klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Internacionálna pomoc, ktorá mala byť len dočasná. Šlo o okupáciu v septembri 1968, kedy aj do Nitry vtrhli vojská Varšavskej zmluvy. Na Predmostí sa usídlili maďarské motostrelecké a tankové jednotky. Taktiež tu aj v okolí spôsobili škody na majetku aj prírode. Podľa záznamov napríklad okradli pojazdného predavača Jednoty a auto rozvážajúce pivo.

Vojenska pomoc klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Bývalá Marxova ulica na Čermáni, dnes je to Južná ulica. Ak si na ňu nespomínate, chyba nie je vo vás. Ulica je už dávno asanovaná.

Marxova ulica cerman klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X