Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kamery-mesto-system-nitra-bezpecnost-gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: GettyImages
19. februára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mestská polícia v Nitre potrebuje vymeniť zastarané kamery za modernejšie digitálne

Mesto Nitra chce zmodernizovať kamerové systémy, pretože plánuje v najbližšom období zaslať projekt na finančnú podporu krajskej komisii pre prevenciu kriminality.

Zastaralý kamerový systém mestskej polície potrebuje modernizáciu, preto sa Mestská polícia v Nitre rozhodla požiadať o finančnú podporu krajskú komisiu pre prevenciu kriminality. Rada vlády SR pre prevenciu kriminality oznámi výsledok po zasadnutí.

Cieľom je získať finančné prostriedky na výmenu posledných desiatich zastaraných analógových kamier na súčasné digitálne IP kamery, ktoré sú na podstatne vyššej kvalitatívnej úrovni a disponujú aj väčším rozlíšením,“ uviedol Miroslav Duchoň, veliteľ školiaceho a výcvikového strediska, dopravného ihriska a prevencie.

Kamerové systémy veľmi napomáhajú pri riešení rôznych priestupkov

Bezpečnostné kamery už nie raz pomohli identifikovať rôzne priestupky a výraznou mierou pomáhajú pri prevencii protispoločenských javov. Neustále monitorujú situáciu v uliciach so zameraním na mládež i občanov mladšieho stredného veku, sociálne neprispôsobivých občanov a rovnako sú zacielené aj na nedisciplinovaných vodičov.

V projekte ide o ďalšie budovanie kamerového systému v meste s cieľom znižovať vandalizmus, graffitti a inú protispoločenskú činnosť. Kamerové systémy napomáhajú pri riešení trestnej činnosti, vyšetrovaní kriminality, ale aj pri objasňovaní rôznych dopravných nehôd, nehovoriac o zistení a objasnení každodennej priestupkovej činnosti. Nenahraditeľná je tiež pomoc pri identifikácii páchateľov týchto skutkov. Výstupy z mestského kamerového systému často slúžia ako dôkazový materiál pre orgány činné v trestnom konaní.

Pred dvomi rokmi, v piatej etape projektu získala MsP Nitra štátnu finančnú dotáciu vo výške 40-tisíc eur. Na projekt rekonštrukcia zastaraného kamerového systému, bola v roku 2017 a na prelome rokov 2017/2018 realizovaná modernizácia z pridelenej štátnej finančnej dotácie vo výške 20-tisíc eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X