Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected] / 0918 378 828
Mestska policia nitra
ilustračné: © NitraDen.sk
18. augusta 2017 Správy NitraIné od NitraDen.sk© NitraDen.sk

Mestská polícia stále bojuje s nedostatkom ľudí, nových príslušníkov hľadá od apríla

Mestská polícia (MsP) v Nitre dlhodobo bojuje s nedostatočným počtom príslušníkov. Záujem o prácu policajta klesá, navyše mnoho zo záujemcov nie je fyzicky ani psychicky vhodných na danú pozíciu.

Ako vyplýva z dokumentu Vyhodnotenie plnenia rozpočtu mesta Nitra za prvý polrok 2017, „v súčasnosti je pre nízke platové podmienky a absenciu iných zaujímavých benefitov veľmi problematické získať do pracovného pomeru štandardne schopného človeka, ktorý zároveň musí vyhovovať zákonným požiadavkám.“

Aj napriek finančným a personálnym problémom sa polícii darí plniť na takmer 120 percent úlohy, ktoré sa týkajú rýchlosti zásahu. „V roku 2017 sa hliadkam mestskej polície podarilo prísť na miesto výjazdu rýchlejšie, ako bol plánovaný merný ukazovateľ,“ uvádza sa v dokumente.

Treba však dodať, že „tento výsledok nie je v plnej miere závislý od vôle alebo schopností príslušníkov, pretože rýchly alebo pomalý presun v mestskej premávke je ovplyvňovaný množstvom faktorov, ktoré MsP neovplyvní.“

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X