Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
šport, beh, atletika
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com

Mesto zmenilo podmienky pre finančné dotácie športu, platiť začnú v roku 2020

Mesto Nitra od budúceho roku zásadným spôsobom zmení prerozdelenie finančných dotácií jednotlivým športovým klubom či združeniam.

Ako uviedol primátor Marek Hattas, táto zmena by mala priniesť hlavne transparentnejšie a jasnejšie pravidlá pre všetkých žiadateľov o finančné príspevky.

Celková suma dotácií 600-tisíc zostáva nezmenená, teda taká, aká bola po minulé roky. Zmení sa hlavne to, že žiadatelia môžu pridelené finančné prostriedky použiť na energie alebo usporiadanie podujatí. Kluby môžu dotácie použiť podľa vlastnej potreby a nebude nutné selektovať tieto prostriedky.

Prioritou mesta sú mládežnícke kluby a podpora športovania detí, kde by mala smerovať približne polovica všetkých plánovaných dotácií. Aj tu je však stanovené prísne kritérium, minimálne 60 percent detí v klube musí mať trvalý pobyt v meste Nitra.

Nový dotačný systém

Počet dotačných schém sa znižuje na tri,“ uviedol viceprimátor Daniel Balko. Pôjde o strategické kluby, ostatná športová činnosť a organizovanie športových podujatí. Ako ďalej uviedol viceprimátor, momentálne v Nitre máme 10 strategických športových klubov, ktoré budú musieť spĺňať nové nastavené kritériá. Medzi kritériá patrí napríklad, to, že musí ísť o olympijský šport, 2 roky musí byť v najvyššej súťaži, existencia klubu by mala byť minimálne 5 rokov, musí mať zriadený transparentný účet, mládežnícku základňu a s min počtom členov 100, a to pri kolektívnych športoch.

Mestom je vypracovaný presný bodovací systém pre športové kluby, ktorý zjednoduší systém prerozdeľovania týchto prostriedkov,“ uviedol viceprimátor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X