Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra mesto dane poplatky pocasie slnko zapad
Foto: ilustračné, GettyImages
12. februára 2024 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto vyhlásilo urbanistickú súťaž na nový územný plán, tvorba začínala diskusiou s obyvateľmi

Nitra sa chystá na veľké zmeny v podobe nového územného plánu, ktorý bude kľúčovým dokumentom pre jej budúcnosť. Po vyhlásení urbanistickej súťaže a diskusiách s obyvateľmi sa hľadá partner a konzultant, ktorý bude mať rozhodujúci vplyv na tvorbu tohto dôležitého dokumentu.

Mesto Nitra sa pustilo do veľkého projektu tvorby nového územného plánu a hľadá kvalitný návrh, ktorý bude formovať budúcnosť mesta. Mesto vyhlásilo urbanistickú súťaž s názvom Nový územný plán Mesta Nitra – súťažný dialóg. Návrh konceptu má poskytnúť hlavný východiskový podklad pre vytvorenie nového územného plánu.

Víťazný návrh tejto súťaže sa stane partnerom a konzultantom pre spracovateľa územného plánu. Lehota na predkladanie návrhov je stanovená na 15. apríl 2024, s predpokladanou lehotou na vyhodnotenie súťaže v októbri toho istého roku.

Doposiaľ prebehlo niekoľko diskusií s odbornou aj laickou verejnosťou o potrebách, prioritách a limitoch mesta. Témy ako doprava, polycentrickosť, zahusťovanie a výšková výstavba, ako aj ochrana rieky a zelenej infraštruktúry, boli v centre záujmu.

Po vyhodnotení urbanistickej súťaže plánuje mesto vyhlásiť verejnú súťaž na spracovateľa územného plánu. Úspešný uchádzač bude dohliadať na zapracovanie víťazného návrhu do finálneho dokumentu, ktorý bude mať významný vplyv na vývoj mesta Nitry v nasledujúcich desaťročiach.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X