Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Skatepark nitra chrenova navrh kolaz.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Mesto Nitra - koláž NitraDen.sk
9. decembra 2021 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Foto: Na Chrenovej vznikne nové multifunkčné ihrisko, toto je návrh víťazného architektonického ateliéru

Mesto predpokladanú hodnotu zákazky ešte nepozná. Je k tomu potrebná projektová dokumentácia víťazného návrhu.

Na Nábreží mládeže vyrastie park s neformálnym športoviskom. Bude tu multifunkčné ihrisko aj skatepark. Ihrisko bude ponúkať priestory pre športové aktivity, ale aj na zábavu, oddych či kultúrne podujatia. Nachádzať sa tu má okrem skateparku aj kaviareň, hracie plochy, vyhliadky na panorámu mesta.

Mesto vyhlásilo súťaž na návrh nového skateparku v spolupráci s Asociáciou skateboardingu SR. Do hodnotenia návrhov boli zapojení zástupcovia skaterskej komunity, architektov a krajinných inžinierov. Napokon svoje návrhy prezentovali tri ateliéry a víťazom sa stal Unicorn Unicorn z Českej republiky.

Skatepark nitra chrenova navrh 1.jpg
Foto: Mesto Nitra

Unicorn Unicorn sa podľa informácii z mesta špecializuje na návrhy skateparkov a verejných priestranstiev a za sebou má viacero úspešných revitalizácií verejných priestranstiev, ktoré sú dnes aktívne využívanými športoviskami pre komunity miestnych obyvateľov.

Riešené územie s bezprostredným kontaktom s riekou, otvorenými výhľadmi na historický hrad, s krásnymi zoskupeniami hodnotných stromov a v blízkosti centra nám vytvára pre takýto multifunkčný areál dokonalé podmienky,“ popísali víťazi svoj projekt v sprievodnom texte k súťažným podkladom.

Skatepark nitra chrenova navrh 5.jpg
Foto: Mesto Nitra

V návrhu sú zahrnuté aj lavičky, bezbariérové vstupy, odpadkové koše a verejné osvetlenie, to zabezpečí využívanie areálu aj vo večerných hodinách. Návrh tiež citlivo pracuje s existujúcou zeleňou, ktorú zapracováva do výsledného architektonického riešenia.

Hodnota zákazky zatiaľ nie je známa, ako mesto informovalo, je k tomu potrebná projektová dokumentácia víťazného návrhu. „Ďalším krokom bude žiadosť o stavebné povolenie. Súbežne s tým sa radnica, na základe predpokladanej hodnoty diela rozhodne, či bude Skatepark Chrenová financovať z vlastných zdrojov, či bude žiadať o podporu z fondov EÚ alebo Fondu na podporu športu,“ dodalo mesto.

Skatepark nitra chrenova navrh 6.jpg
Takto by mal vyzerať skatepark na Chrenovej.Foto: Mesto Nitra
Skatepark nitra chrenova navrh 8.jpg
Foto: Mesto Nitra

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X