Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
View of the City of Nitra, Slovakia as Seen from Nitra Castle
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : gettyimages
10. decembra 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra vydalo oznam k podávaniu daňových priznaní k dani z nehnuteľnosti

Každý daňovník, u ktorého v priebehu roku 2018 nastali zmeny vo vlastníctve nehnuteľností, alebo iné zmeny rozhodujúce pre správne určenie dane, je povinný najneskoršie do 31.1.2019 podať priznanie k dani z nehnuteľností a predložiť doleuvedené doklady na Mestskom úrade v Nitre v klientskom centre.

Tlačivá na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľností sú k dispozícii v klientskom centre MsÚ Nitra a taktiež sú zverejnené aj na stránke Mesta Nitry.

Možné zmeny vo vlastníctve nehnuteľností sú:

 1. Predaj nehnuteľnosti – Predložiť rozhodnutie vydané Správou katastra, ktorým sa povoľuje vklad vlastníckeho práva k nehnuteľnosti.
 2. Kúpa nehnuteľnosti – Predložiť rozhodnutie vydané Správou katastra, ktorým sa povoľuje vklad vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. V prípade vlastníctva stavby skutočnú výmeru zastavanej plochy.
 3. Dedičstvo – Predložiť právoplatné osvedčenie o dedičstve alebo rozhodnutie o dedičstve – na osvedčení alebo rozhodnutí o dedičstve musí byť vyznačený dátum právoplatnosti, nakoľko pri nadobudnutí nehnuteľnosti dedením v priebehu roka daňová povinnosť dedičovi vzniká prvým dňom mesiaca nasledujúceho po dni, v ktorom sa dedič stal vlastníkom nehnuteľnosti na základe právoplatného osvedčenia o dedičstve alebo rozhodnutia o dedičstve.
 4. Darovanie – Predložiť rozhodnutie vydané Správou katastra, ktorým sa povoľuje vklad vlastníckeho práva k nehnuteľnosti.
 5. Stavebný pozemok – Predložiť právoplatné stavebné povolenie.
 6. Kolaudácia stavby – Predložiť právoplatné kolaudačné rozhodnutie, geometrický plán – prípadne skutočnú výmeru zastavanej plochy stavby.
 7. Odstránenie stavby – Rozhodnutie o odstránení stavby a potvrdenie o neexistencii stavby vydané stavebným úradom.
 8. Zmena užívania stavby – Predložiť doklad o zmene užívania stavby.
 9. Zmena charakteru pozemku.
 10. Dražba – Predložiť osvedčenie o priebehu dražby.

Iné zmeny rozhodujúce pre správne určenie dane sú:

 • Nadobudnutie preukazu ZŤP a ZŤP-S – Predložiť fotokópiu preukazu vydaného najneskôr v roku 2018.
 • Osoby osamelo žijúce nad 70 rokov – Predložiť občiansky preukaz.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X