Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Odbory chcú bezplatné parkovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné BRATISLAVA: Lekárske odbory chcú bezplatné parkovanie Lekárski odborári pri Univerzitnej nemocnici Bratislava v najbližších dòoch spustia petíciu proti spoplatnenému parkovaniu pri ružinovskej a petržalskej nemocnici. Zmluvu na prenájom parkovacích miest so súkromnou spoloènosou Zipp - S uzavrela Univerzitná nemocnica na 10 rokov za 952 500 eur. Spoplatnených by malo by 230 miest pri nemocnici v Ružinove a rovnaký poèet v Petržalke. Na snímke parkovanie pred nemocnicou v Petržalke. Bratislava, 14. marec 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
24. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 ilustračné: SITA/AP

Mesto chce riešiť problematické parkovanie pri nemocnici

Diskusia na túto tému sa rozprúdila na septembrovom mestskom zastupiteľstve, kde poslanci prerokovávali zámer firmy Izotopcentrum vybudovať v blízkosti nemocnice parkovacie miesta

NITRA 24. septembra – Mesto Nitra chce riešiť problematické parkovanie pri fakultnej nemocnici. O probléme chce rokovať s vedením nemocnice. Diskusia na túto tému sa rozprúdila na septembrovom mestskom zastupiteľstve, kde poslanci prerokovávali zámer firmy Izotopcentrum vybudovať v tejto lokalite parkovisko. Firma si chcela prenajať časť pozemku na Rázusovej ulici s tým, že vybuduje na vlastné náklady parkovacie miesta, z ktorých časť bude stáť na jej pozemku a časť na pozemku mesta. Na Rázusovej ulici plánuje vybudovať zdravotnícke zariadenie. Parkovisko by bolo verejne prístupné a mohli by ho využívať všetci obyvatelia lokality a tiež rodičia detí susednej materskej školy. Poslanci požiadavku firmy neschválili, neprijali žiadne uznesenie.

Výbor mestskej časti Staré mesto bol proti a odporučil spoločnosti riešiť parkovanie vo vnútri areálu nemocnice. „Výbor mestskej časti nemá problém s tým, aby sa vybudovali nové parkovacie miesta, my sme skôr za to. Ale máme negatívne skúsenosti z minulosti,“ povedal predseda Výboru mestskej časti Staré mesto a zároveň viceprimátor Ján Vančo. Poukázal na to, že investor, ktorý má objekt v areáli nemocnice, tiež v minulosti deklaroval parkovacie miesta na parkovisku oproti reštaurácii pod Kalváriou, no to je teraz prístupné len pre jej zamestnancov. Vančo podľa svojich slov víta iniciatívu opätovne rokovať s fakultnou nemocnicou. „Oni tiež musia zaujať stanovisko k situácii, ktorá vzniká tým, že lekári a rôzne medicínske centrá budujú svoje nehnuteľnosti v okolí nemocnice. Treba dať nejaký rozumný kompromis, možno sa dohodnúť aj s mestom, aj s týmito lekármi,“ myslí si Vančo.

Iný názor má viceprimátor Štefan Štefek. Podľa neho bolo prijateľné riešenie, ktoré ponúkla firma Izotopcentrum. „So situáciou na Rázusovej nemôžeme byť spokojní, tá ulica je úzka, slepá, keď tam prichádzajú rodičia detí a otáčajú sa s autami, tak je to podobná situácia ako bola na Základnej škole Fatranská, kde už je to dnes bezpečné,“ povedal Štefek a dodal, že vedenie mesta v minulosti už niekoľkokrát rokovalo s riaditeľom fakultnej nemocnice o možnosti sprístupniť areál nemocnice aj zo Špitálskej ulice.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X