Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovanie zobor 2
ilustračné
16. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto bude riešiť parkovanie na viacerých sídliskách. Ponúka takéto opatrenia

Na zasadnutie Mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 23. júna 2016, chce mesto predložiť návrh týkajúci sa parkovania. Návrh systémových opatrení pre zavedenie regulácie parkovania sa bude týkať Klokočiny, Dielov, Čermáňa a Chrenovej.

Mesto predloží poslancom päť opatrení, prvé chce vylúčiť parkovanie nákladných vozidiel a úžitkových vozidiel v obytných súboroch. Zriadenie zóny zákazu státia má platiť pre nákladné vozidlá (nad 3,5 t) a vozidlá s nadrozmernou dĺžkou (dodávkové vozidlá N1 dlhšie než 5 m, traktory, autobusy a podobne) s časovým obmedzením od 18:00 do 8:00 h.

K druhému opatreniu patrí vyznačenie parkovacích miest vodorovným dopravným značením. „Vyznačiť alebo obnoviť vodorovné dopravné značenie parkovacích miest. Pri rekonštruovaných, prípadne súvisle opravených komunikáciách sa odporúča použiť plastové vodorovné značenie, ktoré má podstate dlhšiu životnosť ako klasické dopravné značenie s farbou,“ uvádza materiál, ktorý bude na zastupiteľstve predložený mestským poslancom.

Tretím opatrením chce mesto upraviť podmienky vyhradzovania parkovacích miest pre osobitné kategórie žiadateľov. Cieľom tohto opatrenia má byť obmedzenie zneužívania trvalého vyhradzovania parkovacích miest bez opodstatnenosti a splnenia dôvodov pre jeho vyhradenie.

Ďalším opatrením je využitie voľných kapacít odstavených plôch (záchytných parkovísk) a parkovacích miest nákupných centier mimo času ich obchodnej prevádzky.

K poslednému piatemu opatreniu patrí regulácia parkovania vozidiel v obytných súboroch zavedením rezidentského parkovacieho systému podľa trvalého pobytu obyvateľov. Zámerom tohto opatrenia, ako uvádza predkladaný materiál, je regulovať parkovanie v obytných súboroch s dôrazom na zvýhodnenie postavenia rezidenta v príslušnej zóne parkovania.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X